Skocz do zawartości

Meriva B dokręcenie lusterka zewnetrznego.


Rekomendowane odpowiedzi

Gość michalga

Witam. Mam problem z luzem w prawym lusterku zewnętrznym. Wiem już jak go rozebrać - trzeba podważyć delikatnie szybkę, ściągnąć górną osłonę lakierowaną (3 zatrzaski), oraz złożyć częsciowo lusterko by uzyskać dostęp do śruby.

 

Problem mam z tą właśnie śruba, jest to torx, tylko nie znam jego rozmiaru, a trudno na oko ocenić... Taki zwykły 10cm torx z trzonkiem (jak śrubokręt) sie nie nadaje, bo nie dochodzi do końca. Muszę kupić taki dłuższy, tylko nie wiem jaki rozmiar, a nie chciał bym kupić złego.

 

Czy ktoś wie może jaki tam jest torx? Może ktoś ma lusterko luzem i mógłby mi sprawdzić albo kojarzy? Z góry bardzo dziękuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michalga

Mam taki zestaw, ale nie dam rady tam wsadzić tego torxa i obrócić, musiał by być dłuższy (teraz nie dochodzi do końca, a torx z rączką jak śrubokręt nie wchodzi w ogóle w przestrzeń w obudowie). No nie ważne, naprostuje jeden z tych kluczy z zestawu (żeby był dłuższy i jednolitą "rurką" nie w kształcie L) i będzie chyba ok. Ale dziękuje za pomoc.

Edytowane przez michalga

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale można kupić torksy o różnych długościach, tylko w sklepach narzędziowych (nie markety, czy motoryzacyjne).

Sam mam 2 komplety z krótkiej i długiej serii - różnica jest dwu krotna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

A możesz mi napisać czy masz podgrzewane lusterka? bo nie wiem czy mogę podważyć wkład lusterka jeśli mam grzane , mam podobny problem i nie wiem jak ściągnąć tą obudowę ;(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
W dniu 10.02.2016 o 13:40, michalga napisał:

Witam. Mam problem z luzem w prawym lusterku zewnętrznym. Wiem już jak go rozebrać - trzeba podważyć delikatnie szybkę, ściągnąć górną osłonę lakierowaną (3 zatrzaski), oraz złożyć częsciowo lusterko by uzyskać dostęp do śruby.

 

Problem mam z tą właśnie śruba, jest to torx, tylko nie znam jego rozmiaru, a trudno na oko ocenić... Taki zwykły 10cm torx z trzonkiem (jak śrubokręt) sie nie nadaje, bo nie dochodzi do końca. Muszę kupić taki dłuższy, tylko nie wiem jaki rozmiar, a nie chciał bym kupić złego.

 

Czy ktoś wie może jaki tam jest torx? Może ktoś ma lusterko luzem i mógłby mi sprawdzić albo kojarzy? Z góry bardzo dziękuje.

Witam

Biorąc pod uwagę datę napisanego postu informacja ta dla autora jest już bezużyteczna.

Odpowiadam dla potomnych.

Do dokręcenia lusterka potrzebny jest TORX T40 długość 20cm.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności