Skocz do zawartości

Astra F 1,8 16v 1996r kombi bez LPG problem z ogrzewaniem


Gość marunio

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marinero78

Marinero ale to myślisz, że przez dwa miesiące by się nie odpowietrzył dokładnie?mogę spróbować.... najpierw przyjże się tym przewodom idącym do nagrzewnicy a później spróbuje zrobić jak napisałeś- tylko gdyby była zapowietrzona nagrzewnica to oba przewody nie były by chyba gorące na tyle że ich nie da rady utrzyma

wież mi kolego, miałem to samo u siebie w asterce, chodzi o to, że robi się poduszka powietrzna w nagrzewnicy i działa to tak, że obieg nie idzie przez całą nagrzewnicę tylko przez jej część i dlatego oba przewody będą miały podobną temperaturę ponieważ nagrzewnica nie zdąży odebrać ciepła. możesz dodatkowo poluzować przewód który wychodzi z nagrzewnicy, aby powietrze szybciej wyszło z jednak trzeba uważać bo będzie gorąco. z tego co napisałeś to wiele rzeczy już wymieniłeś dlatego zostaje ci dobrze odpowietrzyć układ, bo często bywa tak, że sam się nie odpowietrzy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

odkręć korek w zbiorniczku wyrównawczym dolej płynu pod korek i nagrzej porządnie samochód ( będziesz widział jak uchodzi powietrze z układu) dodatkowo możesz pompować ręką przewód który wchodzi do nagrzewnicy (ten cieplejszy) aby pozbyć się powietrza. powodzenia.

 

ale dolać płynu do maxa i zakręcić korek jak rozumiem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marinero78

 

odkręć korek w zbiorniczku wyrównawczym dolej płynu pod korek i nagrzej porządnie samochód ( będziesz widział jak uchodzi powietrze z układu) dodatkowo możesz pompować ręką przewód który wchodzi do nagrzewnicy (ten cieplejszy) aby pozbyć się powietrza. powodzenia.

 

ale dolać płynu do maxa i zakręcić korek jak rozumiem?

 

 

 

odkręć korek w zbiorniczku wyrównawczym dolej płynu pod korek i nagrzej porządnie samochód ( będziesz widział jak uchodzi powietrze z układu) dodatkowo możesz pompować ręką przewód który wchodzi do nagrzewnicy (ten cieplejszy) aby pozbyć się powietrza. powodzenia.

 

ale dolać płynu do maxa i zakręcić korek jak rozumiem?

 

nie, korek musi być odkręcony, żeby powietrze mogło swobodnie uciekać. rozgrzej silnik tak żeby załączył się wentylator, ogrzewanie i nadmuch na maxa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marinero78

Oby mu nie wywaliło płynu gdy będzie miał korek odkręco

może zapomniałem dopisać, że tą czynność robisz na postoju na wolnych obrotach, nie w czasie jazdy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.jutro zrobię jak napisałeś tj.zaleje do pełną zbiorniczka odpalę i na wolnych obrotach pościskam przewody od nagrzewnicy i zobaczymy...dam znać czy coś się poprawiło

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak.... Zrobiłem tak jak Marinero napisał.zapałem do pełną,odpaliłem,ściskałem przewody od nagrzewnicy aż do włączenia wiatraka ale niestety nic nie pomogło.

Już brak pomysłów.

Ma ktoś może jeszcze jakiś pomysł?

Może ma ktoś Asrę z klimą i powie jak jest u niego?

a czy ma ktoś fotkę lub mógłby mi napisać jak są podłączone węże do nagrzewnicy? tzn wąż który wychodzi z prawej strony głowicy wchodzi w lewe czy prawe wejście nagrzewnicy? już zaczynam trochę na siłę kombinować ale czasem w niby oczywistych rzeczach tkwi problem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałeś nagrzewnice to wiesz który króciec idzie na dół nagrzewnicy, tam ma być wpięty przewód od silnika z krótkiego obiegu. Wylot jest od góry i idzie w kierunku pompy wody.

Zastanawia mnie jeszcze czy w twoim autku nie ma zaworu od przepływu chłodziwa przez nagrzewnice, jak jest - to bym go sprawdził.

I ostatnia kwestia czy pamiętasz jaka była pompa wody montowana przy rozrządzie, czasem te z plastikowym wirnikiem mają problemy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaworu nie mam.sprawdzę te przewody... A pompę mam założoną firmy Bugatti i z tego co pamiętam ma plastikowy wirnik...myślisz że tu może być problem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności