Skocz do zawartości

Corsa C 1.3cdti Wysokie obroty silnika


Gość prometeusz16

Rekomendowane odpowiedzi

To wytłumacz proszę takie coś:lato temperatura otoczenia 24-28 stopni,podpięcie techa i temperatura sterownika -3stopnie.

 

Skąd ta temperatura?????????????????????????????????????????????????????????????

Sterownik wymieniony na nowy,temperatura zgodna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

byl wczesniej odlaczony przeplywomierz wczesniej ? czujka sprawna

wyjasnie prosto

 

rano temperatura powietrza spada do 5 st wlaczasz zaplon ecu od razu zapisuje 8 st mniej czyli -3
po poludniu wychodzi slonce robi sie cieplo ale samochodem nie jezdziles od rana tylko zapaliles i zgasiles

stad taka rozbieznosc w okresie wiosennym lub jesiennym moze sie wziasc

 

teraz to juz sie mieszaja pojecia
tepmeratura otoczenia co przez to rozumiesz ?(ja mowie o tym co podaje op com w wierszu temp otoczenia)

temperetura sterownika co przez to rozumiesz?

 

i o jakim samochodzie mowisz?

 

corsa c mjd6jo

 

czy vectra c

Edytowane przez mati11294

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o jakie auto chodzi.

 

W TECHu masz takie pozycje:

 

Temperatura środka chłodniczego

Temperatura paliwa

Temperatura powietrza wlotowego

Temperatura otoczenia

 

I jakoś VC z Z13DT nie widziałem.

Edytowane przez BENY72

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

i z tym silnikiem vc nie zobaczysz chcialem sie upewnic ze chodzi o cc

tech pokazuje dokładnie te same parametry co op com

 

tak jak juz wyzej temp otoczenia wiec wyjasnij skad wzioles trzy posty wyzej parametr'' temperatura sterownika'' bo mi sie wydaje(pewien jestem) ze chodzilo ci o temperature otoczenia jaka pokazywal sterownik -3st c a na zewnatrz bylo okolo 26

 

A ja dalej podtrzymuje że temperatura otoczenia jaką pokazuje w techu czy op comie

 

Nie jest temperatura wewnętrzną sterownika brana z czujnika w sterowniku

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość prometeusz16

Dziś zauważyłem pewną anomalie. Jechałem z podłączonym komputerem i nagle zapalił się check po sprawdzeniu wszystkiego zauważyłem że egr jest w pozycji zamkniętej nawet podczas jazdy. i wyskoczył p0100. Po ponownym odpaleniu samochodu check zniknął, egr, zaczął pracować ale błąd oczywiście dalej został. Dodam że egr wyczyszczony na błysk oraz siłownik sprawdzony na krótko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy trybie awaryjnym związanym z przeplywomierzem. lub mapsensorem
Egr automatycznie ; jest zamknięty(wylaczony) do ponownego uruchomienia. Jeżeli błąd z przeplywomierzem pokazał się 2 razy pod rząd podczas jazdy to check juz sam nie zgaśnie po 3 uruchomieniu
A anomalia z egr wyswietlily by p0400

Jeżeli silnik. Nie ma błędów i egr jest sprawny to
na wolnych obrotach po około minuty pracy na biegu jalowymteż się zamyka 0 i aktywuje się po dotknieciu pedału gazu
Podczas jazdy pod obciążeniem czyli podczas przyspieszania też się zamyka 0
I podczas hamowania silnikiem też się zamyka 0

Edytowane przez mati11294

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności