Skocz do zawartości

Strzelanie z wydechu.


Gość Marci99999999

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marci99999999

Witam panów. Otóż mam problem ponieważ dziś rano wsiadłem do auta i po odpaleniu i przejechaniu kilkunastu metrów coś strzeliło I auto straciło moc. Zaczoł nierówno pracować i ciężko na obroty wchodzić. Ciężko pali a jak już zapali to nierówno pracuje i jak dodam gazu to z głowicy mniej więcej po środku słychać głośne walenie. Tak jak by metaliczny dźwięk. Sprawdziłem kable świece i czy rozrząd nie przeskoczył. Wszystko jest ok. Niepokoi mnie to głośne stukanie w głowicy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Masz LPG .Mógł strzałem rozwalić kolektor,uszczelkę pod nim,przepustnicę.Mógł się ukręcić wałek.Mogło coś się stać z hydropopychaczami.Jak na odległość można wiedzieć co ci się stało?

Jak wyglądają świece.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marci99999999

Świece są nowe ale suche-nie mam lpg. Zdejmowałem pokrywę zaworów i wałek jest cały. Przepustnica też wygląda ok bo zdjołem plastikowy dolot powietrza i ją oglądałem. To głośne walenie słychać po środku głowicy tak jak by krzywka uderzała popychacz. Ale tylko przy wysokich obrotach. Na wolnych jest cisza.

Powiedzcie Panowie idzie mam mniej więcej zacząć szukać. Czy w głowicy czy może tak jak kolega powiedział że może panewki obruciło.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marci99999999

To pomyłka w profilu. Zmienię to. A powiedzcie czy jeśli zdejme głowice i zawiozę ja do mechanika to mechanik da radę ja naprawić bez silnika?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zawsze robi.Głowice się demontuje,specjalista od głowic robi jej kompletny remont(warto)czyli zawory,prowadnice,uszczelniacze,sprawdzenie czy nie pęknięta planowanie itd.No i potem się ją montuje.Ale wtedy też warto oglądnąć tłoki , pierścienie i cylindry.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marci99999999

Właśnie zmierzyli mi ciśnienie spalania i na trzecim cylindrze nie mam ciśnienia. Czyli głowica do remontu. Ok biorę się za rozbieranie i jutro zawioze do remontu. Dziękuję Panowie za podpowiedzi. Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marci99999999

Właśnie Panowie skończyłem rozkładać to wszystko. I okazało się że między trzecim a czwartym tłokiem uszczelka pękła. Około 5milimetrów zrobiła się dziura. Ale moje pytanie jest trochę inne ponieważ mój silnik ma tak że wałek rozrządu nie jest mocowany bezpośrednio do zaworów za pomocą specjalnych obejm tylko na głowice nakładania jest tak jakby druga głowica w której jest zamontowany sam wałek rozrządu I to wszystko jest razem mocowane długimi śrubami do bloku silnika.. Chodzi mi o to czy między nimi powinna być jakaś uszczelka bo teraz nie było i tylko znalazłem resztki jakiegoś starego silikonu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ten temat na forum musisz poszukać.O ile pamiętam to pisali chłopaki że fabrycznie nie było uszczelki.Tam stosowali silikon Victor Reinz

Edytowane przez adam1954
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności