Skocz do zawartości

Praca na 3 cylindry, wypadanie zapłonu po wymianie cewki.


Gość carlos73

Rekomendowane odpowiedzi

Co do reklamacji cewki, raczej nie ma takiej opcji, bo w sumie jak im to udowodnić, że jest uszkodzona? Poprzedni właściciel też walczył... jak kupiłem auto to była założona jakaś szajsowata cewka MAXGEAR. Co do sterownika, z tego co wiem to MT35E w tym silniku nie jest hybrydą (jak w starszych rocznikach) tylko już na normalnej płytce więc też wątpię w jego uszkodzenie. Nie orientujesz się może czy ELM327 jest w stanie ogarnąć to auto? Przynajmniej błędy wykasować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Jest na forum opisane jakie programy należy używać które ogarniają.Wszystkie inne to zabawki którymi może i skasować błędy się da ale nie zawsze pokazują nawet poprawne parametry pracy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sterownik był naprawiany czy nie? Cewki nie zareklamujesz bo nie masz pewnosci czy to jej wina, jedynie przełozenie do innego auta może ja wykluczyć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nic z nim nie robiłem - zajmę się nim jak jak wykluczę tańsze opcje usterki. Poprzedni właściciel walczył - ale czy regenerował to ustrojstwo czy tylko sprawdzał, tego nie wiem. Swoją drogą nie wydaje mi się żeby to ECU był przyczyną, raczej powodował by masę innych błędów a nie ciągle ten sam schemat od kasowania błędów do pracy na 3 cylindrach...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłes tak jak pisałem? Przeniosłes ecu w miejsce nie narazone na nagrzewanie? Na sterowniku na naklejce był nt tel? by mógłbys sie zapytac co było robione.

 

W zasadzie została jedna opcja, podmiana cewki na inna.

Nie twierdze ze ecu jest uszkodzone, ale w tym przypadku podejrzane, to ze jeden bład o niczym nie swiadczy , moze byc uszkodzone i nie pokazywac zadnego błedu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość carlos73

Nie, wiązki są niestety za krótkie żeby przenieść go w sensowne miejsce, a ECU odwiedził kiedyś znany wysyłkowy warsztat w Redzie. Auto generalnie jeździ ok, dopóki unikam jazdy z obrotami rzędu 1900-2000 RPM. W tym zakresie po jakichś przejechanych 500m zaczyna poszarpywać, po czym próba przyspieszenia kończy checkiem(P0300 - P0304), trybem awaryjnym aż do zgaszenia i wyjęcia kluczyka ze stacyjki. Sprawdziłem klapki twinport'a( pracują ok w całym zakresie bez luzów), czujnik temperatury, sondy, termostat. Poniżej wklejam migawkę zapisanych parametrów pracy silnika podczas wystąpienia błedu. Warto brać się za czyszczenie dolotu i EGR'a?

post-51342-0-97026400-1463229700_thumb.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Warto brać się za czyszczenie dolotu i EGR'a?

 

Tak się pytasz gdy po obiedzie idzie się myć gary?Czy warto skoro jutro i tak będą brudzone?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności