Skocz do zawartości
kolszak

Woda/Mokro pod dywanikiem kierowcy - Corsa C

Rekomendowane odpowiedzi

witam !

mam podobny problem i podobnie jak u MONIQ woda leci w okolicach sprzęgła. gdzie mam szukać tej nieszczelności?

pozdrawiam!!!

Sprawdź dokładnie spaw pod zbiornikiem na płyn spryskiwaczy czasami powstają tam przerwy i to własnie tędy woda przedostaje się na dół. Woda nie ma prawa znajdować się w rejonach mocowania wejścia linki do sprzęgła. Jeśli tam jest to leci jakąś dziurą w spawie itp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

Na poczatku zaznaczam ze uzywalem opcji szukam ale niestety rozwiazania nie znalazlem. Byly podobne problemy do mojego... Pod wycieraczka kierowcy i pasazera za kierowca jest woda/mokro (kierownica jest z prawej strony). Plynow ze zbiorniczkow spod maski raczej nie ubywa, dzis wyjmowalem wszystkie plastiki wokol wycieraczek od szyb i w sumie nic podejrzanego nie zauwazylem, te rynienki i odplywy wody pracuja jak nalezy bo sprawdzalem i lalem wode. Delikatnie cos cieknie ze zbiorniczka na plyn do spryskiwaczy ale na pewno nie na tyle zeby zmoczyc podloge kierowcy i pasazera za nim. Poza tym i tak te kilka kropli leci do tych odplywow rynienkami na silnik. Z tego co zauwazylem to dzieje sie tak (mokra podloga) po deszczu. Cos tak jakby spod pedalow... No i jeszcze ta woda u pasazera za kierowca... Ogladalem slupek miedzy drzwiami i uszczelki raczej ok, cale, nigdzie dziur nie ma i sa suche. Szyberdachu nie mam. Gdzie moze byc problem?

1. Zle wklejona przednia szyba? Auto mam 2 tygodnie i nie wiem jak dlugo jest ten problem ani czy bylo bite. Mozna to sprawdzic na 100% zanim sie zdecyduje na wyciecie i wklejenie szyby?

2. Sparciale korki w podlodze? Gdzie one sa i jak to sprawdzic? Trzeba odchylac tapicerke czy mozna sprawdzic od spodku?

3. Nagrzewnica? Uszczelka lub cala do wymiany? Ta opcje bym odrzucil skoro wilgoc zauwazam raczej po deszczach...

Z gory dziekuje za rady i sugestie!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Weź auto na lewarek i zobacz podłogę w samochodzie, może są dziury. Pod nogami pasażerów w Corsa B są odpływy. W moim przypadku mam tam małe dziury ale nie mam z tym problemu (odpukać). :neutral:

Pozdr.

---edycja

temat w złym miejscu, prawidłowe to: Karoseria, klimatyzacja, wnętrze, elektryka nadwozia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przepraszam ale to 1 post. Jak przenieść temat na właściwe miejsce?

Zaraz wrzucę auto na lewarek i poszukam dziur... Jednak wrażenie mam jakby woda leciała spod pedałów bo nawet na tej części podłogi gdzie już idzie w górę za pedałami jest wilgotno :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Albo cieknie przez pokrywę komputera komfortu albo przez wspomagania hamulców....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziur w podłodze raczej nie ma. W podłodze od spodu są takie okrągłe korki o średnicy ok 2 cm i przy jednym z nich (od spodu pod wycieraczka pasażera za kierowca) jest najbardziej mokro, jakby tam była cały czas woda. No i ogólnie wilgotna wykładzina w środku auta jest mniej więcej nad tymi korkami (które są od spodu). Mam nadzieje że w miarę zrozumiale opisuję problem...

Mamri, mógłbyś wytłumaczyć lub wrzucić foto gdzie jest pokrywa komputera komfortu oraz wspomaganie hamulców?

Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Komputer masz od strony kierowcy w komorze silnika - analogicznie jak akumulator, ale po drugiej stronie. Czarny plastikowy tunel idący od skrzynki bezpieczników do ściany grodziowej auta. Na 90% tamtędy przecieka, sądząc po opisie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Analogicznie tak jak akumulator ale po drugiej stronie to widzę zbiornik na płyn od spryskiwaczy oraz coś okrągłego i czarnego a później to już filtr (pyłkowy?), czy to czarne to komputer? Czyli co, zdemontować plastiki wokół wycieraczek i zdjąć tą okrągłą czarną pokrywę? I czego szukać, uszkodzonej uszczelki czy ta pokrywa całkowicie do wymiany? Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poniżej zbiornika płynu spryskiwaczy. Odkręcasz wycieraczkę, potem podszybie i pokrywę komputera - musisz wymienić uszczelkę, albo dobrze to uszczelnić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sorry ale nie ogarniam, poniżej zbiornika od spryskiwaczy jest blacha. Może łatwiej będzie ze zdjęciem i strzałką... U mnie kierownica jest po prawej stronie i woda stoi pod dywanikiem kierowcy i pasażera za nim. Wczoraj mechanik zerknął na problem i przy laniu wody na szybę zauważył że woda kapie z tyłu za pedałami czyli przyczyna jest gdzieś tam głęboko... Więcej będzie działał w sobotę... Jakieś pomysły, coś mu podpowiedzieć/zasugerować? Dzięki z góry!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi