Skocz do zawartości

Jakie sprzęgło


Gość Korzen

Rekomendowane odpowiedzi

Ja czekam w kolejce na rozebranie swojego sprzęgła i dopiero będę wiedział jakie szkody, czy oddawać do regeneracji czy zamawiać nowe w serwisie. Beres a docisku nie możesz też oddać do regeneracji? Czytałem że niektóre firmy też regenerują.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Docisk od Zafiry 2.2 DTI pasuje ! Różnica jest tylko w otworach na tzw. szpilki które wystają z dwumasu ale to trzeba tylko rozwiercić. Reszta jak mówił mechanik - identyczna. Jutro lub w poniedziałek odbieram sintre od mechanika i zobaczymy jak to wszystko wyjdzie :)

Co do regeneracji docisku ... sam będę regenerował ten docisk. Tam urwały się blaszki które trzymają tą tarczę z obudową i są one przyczepiane na nity. Postaram się dać fotki za jakiś czas jak zrobię ten docisk.

Tylko zastanawia mnie jedno - po co producent tak stworzył ten docisk? zbyt cienkie blaszki dali aby to utrzymało.


I dodaję fotki tarczy przed i po regeneracji.:)

post-44375-0-65969300-1459553781_thumb.jpg

post-44375-0-87380100-1459553782_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem sintre od mechanika i... działa !! Idealnie wszystko działa. Mówił ze było kilka przeróbek w mocowaniu docisku ale działa dobrze :) Dla zainteresowanych - będę miał docisk po regeneracji na sprzedaż do sintry 2.2 dti.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Korzen

Witam, moja Sintra też już na chodzie. Sprzęgło jako komplet z dwumasą oddałem do regeneracji, wysprzęglik dostępny jest w sklepie normalnie. Nowe części tylko w serwisie na zamówienie - tarcza 950zł, docisk 950zł, wysprzęglik 1150zł.

Mnie regeneracja wyniosła 1100 zł i roczna gwarancja, wysprzęglik w sklepie za niecałe 500 + robocizna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość Kowal_Jacek

Witam wszystkich użytkowników. Jako że temat odpowiedni to zadam nurtujące mnie pytanie właśnie tutaj. Mianowicie zasadzam się do zmiany sprzęgła w opelku( sintra 2,2 benzyna) i szukam czegoś stosunkowo taniego. Zastanawiam się czy sprzęgła z powyższych linków będą odpowiednie? Niby w opisie widnieje opel sintra to jakoś ta niska cena wygląda mało wiarygodnie. Na allegro ceny sprzęgieł nie schodzą poniżej 750 zł więc znalazłszy stornki z tanimi częściami postanowiłem zadać pytanie specom i dowiedzieć się czegoś więcej w interesującej mnie kwestii.

 

http://www.sprzegla24.pl/ProductDetails/Show.rails?s=,,,,,&n=,&a=MECARM-Sprzeglo-MECARM-MK9283D-MK9283D&i=500084,501579,505922,P,29,-1,29987

 

https://www.sprzeglo.com/produkt/zestaw-sprzegla-mecarm-mk9283d/14956

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przeczytałes ten wątek to juz wiesz, ze wymiana sprzegła to nie taka tania rzecz. Ta firma nie ma za dobrych opini.

Aby sie nie okazało że za dwa lata znów musisz sprzęgło robić.

 

A Luk tylko 180 zł droższy...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku... Ola ma rację... zainwestuj w dobre sprzęgło by mieć problem z głowy na lata.Bo faktycznie za jakis czas będziesz musiał kupić drugie sprzęgło i zapewne za wymianę drugą kasę wyłożyć...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kowal_Jacek

Dzięki za dobre rady. Jeżeli możecie dziewczyny i chłopaki to dajcie namiary na sprzęgło, które nie wydrenuje kieszeni, a zarazem zbyt szybko się nie rozsypie. Wiadomo, ze takie rzeczy to tylko w erze ale może są jakieś ekonomiczne rozwiązania. Ogólnie nie lubię sknerskich rozwiązań to jednak pewne skumulowane wydatki często przymuszają do okresowych oszczędności.

Edytowane przez JacekSz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności