Skocz do zawartości

Tarcza ciężko się obraca po demontażu zacisku.


Gość pan_bobek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pan_bobek

Witam.

Mam taki problem, przed chwilą wymieniałem sobie osłonę na tarcze w astrze g z tyłu. Co się z tym wiąże musiałem wszystko razem z piastą odkręcić. Przy składaniu do kupy bardzo ciężko mi było nasunąć zacisk z klockami na tarcze hamulcową ale jakoś dało radę jednak teraz gdy ręczny jest "zwolniony" i mocno chwycę za tarcze to jakoś nią obracam ale ciężko. Wiecie może co jest grane?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pan_bobek

Hmm myślałem że klocki faktycznie się ułożą, założyłem wczoraj koło i i trochę ciężko się obracało ale sprawdziłem z drugiej strony to mi się zdawało że podobnie było ale widocznie nie bo dziś wracam z roboty, przyjechałem 7km do domu a felga gorąca od tej strony co rozbierałem.

 

Teraz tak myślę bo jak miałem zdemontowany zacisk z tarczy i klocki coś robiłem w aucie i zaciągłem ręczny z przyzwyczajenia więc pewnie tłoczek się wysuną i nie chowałem go założyłem tarcze klocki i właśnie wtedy bardzo ciężko mi było wsunąć go na tarcze ale jakoś wbiłem z nadzieją że się ułożą (bo nie mogłem go schować z powrotem) ale widocznie nie. Może to być ten problem? Zdemontuje zaraz zacisk i klocki i zobaczę może mi się uda go jakoś wsunąć (tłoczek). Macie jakiś sposób na to?

 

Edit:

Kur** zdemontowałem to jeszcze raz na ściągniętym zacisku zaciągłem ręczny i chciałem wcisnąć tłoczek ale za ciula nie idzie go ruszyć, próbowaliśmy we 2 łyżkami i nic :/ A teraz tym bardziej nie mogę wg zacisku na klocki włożyć jak nie wcisnę go? Bo jest grane? Nic kurde nie przestawiałem ...

Edytowane przez pan_bobek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem że się nie wciska tylko wkręca - to nie przód - poczytaj o tylnych zaciskach hamulcowych z ręcznym.

Mogłeś uszkodzić mechanizm, nic na siłę tylko sposobem.

Tłoczek zacisku do hamulca z ręcznym się wkręca nie wciskamy go na siłę.

Jak masz podobny zacisk to się wkręca - powinno się mieć odpowiednie klucze.

6688.jpg


Przeglądnij ten filmik - w twoim autku jest podobnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pan_bobek

Zacisk mam taki:

 

https://zapodaj.net/8694ae2b85dd2.jpg.html

 

Próbowałem nim kręcić (żabką) i nawet się obracał w jedną stronę i drugą ale to nic nie dawało, nie chował się ;/ Jutro do roboty inny autem pojadę i później będę jeszcze zobaczę co z tego wyjdzie ale już sam nie wiem... ;/

 

Jeszcze takie pytanie? On jest na gwincie storo trzeba nim kręcić? Czy po prostu muszę kręcić i dociskać go?

 

Edit:

 

Okej dzięki za poradnik. Jutro zobaczę tym sposobem i mam nadzieje że się uda :)

Edytowane przez pan_bobek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie zaciski z ręcznym w środku działają podobnie.

Do wkręcania używa się takich kluczy jak na fotce poniżej.

bw90_1.JPG

Może nie zepsułeś tego mechanizmu działając siłą, jakiś mechanik z sąsiedztwa pewnie takie klucze ma więc spróbuj pożyczyć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pan_bobek

I można kombinować ze wciskaniem ... Udało mi się dziś schować tłoczek zdemontowałem zacisk wkręciłem w imadło i żabką kręciłem w prawo a z góry łyżką wciskałem w dół i nawet się samemu udało. Zacisk niby wszedł luźno i tarcza obracała się swobodnie jednak po wciśnięciu raz hamulca i puszczeniu już stawiała trochę oporu a jak poruszałem zaciskiem troszeczkę na boki znów chodziła luźno nie wiem czy tak ma być przejechałem 3km pohamowałem trochę i niby felga była zimna ale wszystko się okaże jutro do roboty jak pojadę.

 

Jak by co dam znać. Dzięki wszystkim za pomoc :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności