Skocz do zawartości

Renowacja kloszy reflektorów – wyblakłe, żółte i porysowane


Gość mrshine.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mrshine.pl

Renowacja kloszy reflektorów w 3 krokach.

1.Czyszczenie i oklejanie kloszy
2.Szlifowanie
3.Polerowanie

Przed podjęciem prac lampy wyglądały tak:
1460184874-750-x-563px-2.jpg

 

Mocno wyblakłe z dziwnymi odbarwieniami jakby były przegrzane lub coś w ten deseń.

Pracę zaczynamy od dokładnego umycia i osuszenia lamp. Warto zadysponować sobie około 1-2h wolnego czasu by zrobić to dobrze i bez pośpiechu.

Oklejamy lampę dookoła.
Ma to na celu zabezpieczenie wszystkich powierzchni stykających się z lampą przed przeszlifowaniem.
1460184873-750-x-563px-1.jpg


Teraz przystępujemy do szlifowania na mokro.
Zastosowane gradacje papieru:
-P600
-P800
-P1000
-P1200
-P1500
-P2000
-P2500
-P3000

Agresywne ścieranie P600.

1460184875-750-x-563px-3.jpg

Wykończenie drobnym papierkiem.
1460184880-750-x-1045px-9.jpg


Najżmudniejsze za nami. Przy pomocy polerki i małej gąbki 80mm rozprowadzamy pastę polerską po całej powierzchni. Zastosowane tutaj to mocno i średnio ścierna pasta polerkska Menzerny.
Używam też Plast-X od Meguiars i efekt jest równie dobry, większym plustem jest łatwiejsza praca z tym środkiem i szybszy efekt końcowy.
1460184878-750-x-563px-7.jpg

Jeden przejazd i banan na ustach zaczyna rosnąć ;)

Klosz robi się coraz bardziej klarowny.

 

Dla lepszej widoczności efektu podzieliłem lampę na 2 połówki.
1460184876-750-x-610px-4.jpg

Szlif skrawka po prawo i 2 przejazdy polerką.

1460184876-750-x-563px-5.jpg

Widać dokładnie wszystkie defekty na powierzchni reflektora.

 

 

A teraz całość wykończona Duragloss Plastic Polish i zabezpieczona CarChem Nano Sealant.
1460184877-750-x-578px-6.jpg


1460184879-750-x-563px-8.jpg

 

Lampy jak nowe i dzięki odpowiedniemu zabezpieczeniu będą takie przez bardzo długi czas.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości jestem do dyspozycji.

MrShine

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MaciekMaciek

Mam u siebie w gratach zielony i niebieski korek od 3M. Wyprowadzę reflektor w Sintrze na lustro tymi środkami czy lepiej uzbroić się jeszcze w żółty korek (boję się, że Ultrafina nie da rady ogarnąć tego co zostawi Ultra Cut)? Jakie pady pod te 3My? Najlepiej nic auto-detailingowego, bo na miejscu mam tylko typowy sklep lakierniczy z rzeczami od Bolla :-)

Edytowane przez MaciekMaciek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mrshine.pl

Zielony korek to dosyć agresywna pasta, konieczne będzie zastosowanie pasty o średnim stopniu ścierania - może być żółty korek ;) wtedy po nim dobrze sprawdzi się Ultrafina, która usunie pozostałe mikrorysy i hologramy. Ja stosowałem twardą gąbkę przy pierwszej i drugiej paście (dostępna w każdym lakierniczym fi 80mm). Do wykończenia 3m niebieskim i bardzo miękki pad - mały ciężko zdobyć w mniejszych sklepach, ewentualnie duży chociaż małym się lepiej pracuje i wszędzie dojdzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
1 godzinę temu, WybuchoweBongo napisał:

Mógłby ktoś odnowić foto ?

Użytkownik może. Ale byl ostatnio online 2016 rok

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności