Jump to content
Sign in to follow this  
lmichal

Nie działa radio, ciemny ekran CD400, brak dźwięku

Recommended Posts

Od kilku dni mam problem z "radiem" w Insigni. Nie włącza się wyświetlacz, nie działa radio, brak sygnałów w głośnikach przy np. włączeniu kierunkowskazów czy sygnału niezapiętych pasów.
Rozkręciłem wszystko, wymontowałem, sprawdziłem wszystkie wtyczki czy są dobrze spięte, sprawdziłem wzrokowo wszystkie bezpieczniki znajdujące się w kabinie (w pozostałych miejscach wydaje mi się ze nie mają na to wpływu) i nic :(
Dodatkowo nie działają czujniki parkowania. Sadzę ze to w wyniku niedziałającego systemu audio bo nie ma "dźwięku" w głośnikach. Pokazuje się tylko, ze system czujników pakowania jest wyłączony. Wciskanie guzika "P" nic nie zmienia - pokazuje się ten sam komunikat.
Pozostałe przyciski i funkcje środkowego panela działają - nawiewy, klimatyzacja, ustawienia typu SPORT i TOUR, światła awaryjne, zamykanie i otwieranie drzwi czy TC.
Cały czas ekran jest "czarny", próba włączenia "radia" nic nie daje. W momencie naciśnięcia przycisku włączenia widać tylko na moment jakby delikatny błysk ekranu - dosłownie na moment robi się trochę jaśniejszy ekran.
Przy wyjęciu bezpiecznika odpowiedzialnego za "radio" jakby coś tam pikało, jest ten błysk ekranu ale nic się nie dzieje ... jakby jednak dochodził prąd. Czy jest taka możliwość żeby "padł" BC - tak to jest opisane z tyłu na środkowym panelu po wymontowaniu.
Mam też inną chińską stację multimedialną i po podpięciu tego sytuacja jest taka sama. Ciemny ekran, zero informacji na ekranie, zero dźwięku
Czy ktoś ma jakieś pomysły ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.