Skocz do zawartości

Wypadanie zapłonu Opel Astra 1.6 16V 2002r. Z16XE


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam !!

Mam podobny problem mam Astre II (G) 1,4 benzyna 2001 r pali się lampka kontrolna układu elektronicznego silnika.W grudniu zaczeła mi się palić i pojechałem na warsztat wymieniono świece i powiedziano mi że będzie ok.Błąd skasowano.Po dwóch dniach kontrolka się zapaliła ponownie.Po odczycie stwierdzono że to moduł zapłonowy lub wtrysk (nieznam się na tym) ale powiedziano mi że błąd skasują i trzeba obserwować.minoł miesiąc i dwa dni temu znowu się zapaliła kontrolka.skasowali błąd i kazali obserwować i dziś znowu kontrolka się pali.Zaobserwowałem że zapala się rano (auto stoi w garażu nie ogrzewanym) po wyjechaniu z domu zawsze w tym samym miejscu po przejechaniu około 4 km i jak jest pogoda wilgotna.Po zapaleniu się lampki samochód troche osłabł i nierówno chodził silnik ale gdy postał troche na poboczu wyłączony odpalam go i chodzi normalnie.

Pytanie moje jest takie :

1.czy można jakoś samemu skasować błąd by lampka sie nie paliła? (Bo każda wizyta u mechanika kosztuje 80zł za skasowanie błędu)

2. co to może być ? bo mechanicy tak do końca nie wiedzą a nie stać mnie na wymiane połowy samochodu i z tego co tu czytam nie wiedomo czy naprawią.a części są drogie.

3.czy jeśli samochód chodzi teraz normalnie (tak jak przed zapaleniem się kontrolki) a lampka kontrolna układu elektronicznego silnika pali się nadal mogę z tym narazie jeżdzić (czy nic się nie uszkodzi?)

 

Bardzo proszę o szybką pomoc.

 

miałem to samo z motorkiem Z16XE w zafirze, wymieniłem swiece, DIS, mierzone było ciśnienie sprężania (jest OK), mierzone było także ciśnienie paliwa w magistrali (OK), jezdzilem do serwisu kasowac bledy ale to troche drogo i kupiłem http://www.viaken.pl/sklep.php?lang=pl&kat=20&prodid=85 umożliwia odczyt i kasowanie bledow, wystarczy. Objaw jest taki ze zapala sie kontrolka elektroniki i rejestowany jest blad P0300 i P030(numer cylindra) tzn wypadanie zaplonow, przyczyna tego stanu rzeczy jest niestety nagar powodujacy niedomykanie sie zaworow i stad wypadanie zaplonow. Kupilem zmywacz do gaznikow i przepustnic w sprayu zdemontowalem dolot i zapodalem caly pojemnik przy 2000 rpm do tego polecam demontaz przepustnicy i dokladne czyszczenie tankowanie wysokooktanowego paliwa i jazda na wysokich obrotach od czasu do czasu, u mnie jak reka odja.

 

ps. te silniki takie sa nie nadaja sie do jazdy po miescie zwlaszcza w zimie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 343
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gość Anonymous

Przy błędach P0300 lub P030X w tych silnikach jeśli świece i DIS są nowe to jajczęściej podwieszają sie zawory.

W tzm pryzpadku można zastosować środek co czyszczenia prodadnic, chyba WURTH ma taki w ofercie o ile dobrze pamiętam.

Innym sposobem jest wlanie do butelki ze spryskiwaczem pół litra płynu chłodzącego (działa na GM-owskim , na innych nie wiem) i zaaplikowanie przed przepustnice.

W bardzo wielu przypadkach działa!:evil:!;p!http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/excl.gif!!!

Jeśli to nie pomorze to tylko wyjęcie i regeneracja głowicy :D[/center]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Anonymous

Witam!

Wiem, że temat ten przewijał się na forum... W zeszłym roku krótko po wymianie oleju zapaliła się pomarańczowa lampka i auto paliło na 3 "gary". Po odczekaniu kilkunastu sekund i ponownym odpaleniu auto chodziło normalnie (pozostał paląca się pomarańczowa lampka).

Mechanik zalecił wymianę świec, później modułu zapłonowego i nic... Problem zniknął latem, ale teraz znowu powrócił (jesień,zima). Wymieniłem jescze czujnik położenia wału korbowego i bez zmian. Po przejechaniu ok. 1 km wypada zapłon na 3 lub 4 cylindrze, po odczekaniu kilkunastu sekund auto chodzi normalnie. Dodoam tylko , ze auto ma przejechane 52 tyś.km. Proszę o poradę gdzie szukać, bo jestem już zdesperowany...

Z góry dziękuję ;)

witam

mam taki sam motor w zafirce i jest tak jak piszesz w lecie bylo ok jak sie zaczely chlody zaczelo sie wypadanie zaplonow, wymienilem DIS, swiece, mierzone bylo cisnienie na cylindrach i cisnienie paliwa i jest ok, zostala mi jeszcze podmiana wtryskiwaczy jezeli dalej bedzie to samo to niestety ale demontaz glowicy i poprawianie fabryki, to jest porazka.

Witam.

Ja też mam takie samę objawy, mam astre II 1.4 16V z 2004 roku, wyminiłem świecie i cewkę i dalej to samo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ma ktoś jeszcze jakieś sugestie co z ty m problemem można zrobić. Jak dotychczas podobnie jak wszyscy wymieniłem świece i DIS - myślałem ze będzie ok i po 1,5 tygodnia znowu "żółta kontrolka".

 

Moja Astra 1.4 16v ma do tego zainstalowany wtrysk gazu - a błąd zawsze pojawia się zanim komputer przełączy się z benzyny na gaz.

 

Do baku od ponad roku leje tylko 98 z BP lub shella.

 

Czy to czyszczenie dało u kogoś pozytywny rezultat ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wiem, że temat ten przewijał się na forum... W zeszłym roku krótko po wymianie oleju zapaliła się pomarańczowa lampka i auto paliło na 3 "gary". Po odczekaniu kilkunastu sekund i ponownym odpaleniu auto chodziło normalnie (pozostał paląca się pomarańczowa lampka).

Mechanik zalecił wymianę świec, później modułu zapłonowego i nic... Problem zniknął latem, ale teraz znowu powrócił (jesień,zima). Wymieniłem jescze czujnik położenia wału korbowego i bez zmian

Jeżeli sprawdzałeś na kompie , to wyświetla sie błąd na którym cylindrze nie pali .Można to sprawdzić również TECHem a ASO - wyłącza sie poszczególne cylindry.

Jeżeli świece i DIS są O'K' , spróbuj wymienić wtryskiwacz z tego nie palącego cylindra.

Gdy jeździ sie tylko na gazie, to czasem wtryski sie zapiekają.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Anonymous

u mnie pomoglo od dluzszego czasu mam spokój

Witam mam taki sam problem jak przedmówcy Astra 1,6 16V 2000 r Z16XE. Pytanie do robi-ego czy u Ciebie po czyszczeniu przepustnicy nadal spokój czy coś się znowu pojawiło?

I pytanie do wszystkich czy te problemy pojawiaja się tylko w okresie zimowym czy cały rok. Posiadam Astę od paździrnika i wypadanie zapłonu pojawiło się u mnie w grudniu pierwszy raz.

Ostatnio zapłon wypadał raz na 5 tygodni , jak często się to dzieje u Was.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności