Skocz do zawartości

Wypadanie zapłonu Opel Astra 1.6 16V 2002r. Z16XE


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

u mnie pomoglo od dluzszego czasu mam spokój

Witam mam taki sam problem jak przedmówcy Astra 1,6 16V 2000 r Z16XE. Pytanie do robi-ego czy u Ciebie po czyszczeniu przepustnicy nadal spokój czy coś się znowu pojawiło?

I pytanie do wszystkich czy te problemy pojawiaja się tylko w okresie zimowym czy cały rok. Posiadam Astę od paździrnika i wypadanie zapłonu pojawiło się u mnie w grudniu pierwszy raz.

Ostatnio zapłon wypadał raz na 5 tygodni , jak często się to dzieje u Was.

Pozdrawiam

tak po czyszczeniu przepustnicy spokój od dwóch miesięcy, zalewam shell vpower, końcówka rury wydechowej mimo jazdy po mieście elegancko wypalona, podejrzewam że układ został "odmulony".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 343
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gość Anonymous

Witam Mam jedno pytanie,jak jest u was z rozrządami.Miałem też takie checki po wymianie rozrządu jest git.A błedy mówiły o zapłonie,czujniku wałka wału.....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam mam taki sam problem jak przedmówcy Astra 1,6 16V 2000 r Z16XE. Pytanie do robi-ego czy u Ciebie po czyszczeniu przepustnicy nadal spokój czy coś się znowu pojawiło?

I pytanie do wszystkich czy te problemy pojawiaja się tylko w okresie zimowym czy cały rok. Posiadam Astę od paździrnika i wypadanie zapłonu pojawiło się u mnie w grudniu pierwszy raz.

Ostatnio zapłon wypadał raz na 5 tygodni , jak często się to dzieje u Was.

Pozdrawiam

 

u mnie problem pojawił się w zeszłym roku w okresie jesienno-zimowym, latem był spokój i w tą zime powrócił...

W cieplejsze dni kontrolka sama gaśnie...

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
:P Witam milośników Astry. Od dwóch lat posiadam astre z silnikiem 1,6 16V XEL o przebiegu 77 tys. km . Na jesieni ub. roku zaczeły sie problemy z wypadaniem zapłonu na jednym cylindrze , konkretnie 2. Czyli zapalanie sie żółtej lampki,słabnięcie silnika(nie palenie na jeden cylinder). Po przejechaniu kilku kilometrów usterka ustepowała i powracała znowu po kilku tygodniach. Usterka zaczeła się pojawiać po jakimś czasie po wymianie paska rozrzadu i wymianie świec ( nie wiem czy ma to z tym związek). Usterka pojawia się po dłuższym postoju w chłodzie np. po nocy. Jężdźę duzo na krutkich odcinkach gdzie silnik nie ma czasu sie dobrze wygrzać Po pierwszym przypadku ( listopad) udałem się do serwisu gdzie po podłączeniu do komputera stwierdzono wypadanie zaplonu na 2 cylindrze. Zalecono wymianę modułu zapłonowego - wymienilem- koszt 400 zl. Po dwuch tygodniach usterka wróciła . Znowu wypadanie zapłonu na 2 cyl. Serwis -wadliwy moduł. Wymiana następnego (bezpłatna-gwarancja). Dwa tygodnie spokoju i znowu to samo. Serwis - ponowna wymiana świec. Miesiąc spokoju i znowu to samo . I tak jeszcze ze dwa razy . W serwisie rozłożono ręce , byli bezsilni( ale nie Opla) skierowano mnie do serwisu elektroniki z sugestią błedu oprogramowania komputera. Nie pojechałem tam bo zbyt daleko.Obecnie jestem umówiony z mechanikiem , który krok po kroku ma przejrzeć całe zasilanie silnika ale się boję że mnie naciągnie na duże koszty szukaniem usterki w "ciemno". Czy podane przez Was przyczyny i sposoby usunięcia tej usterki są pewne i daja 100% gwarancji. Proszę o pomoc :lol:! BŁAGAM. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Panowie, przechodziłem to samo i skończyło się na szlifowaniu prowadnic gniazd zaworowych (albo coś podobnego). Wtryskiwaczy nie kupujcie tylko zamieńcie miejscami na próbę, świeczki są tanie i można je wymienić (ale raczej bez efektu), DIS najlepiej też podmienić na próbę (jeśli już musicie kupować, to można firmy BERU jest też dobry a napewno tańszy) Ale u mnie pomogło dopiero owe szlifowanie. Sam alarm można skasować, odłączając klemę akumulatora na około 10 sekund.Jeśli usterka nie pojawi się przez kolejne dwudziestokrotne odpalenie auta z kluczyka, to alarm skasuje się sam.Jeśli jeździcie z zapalonym alarmem, to raczej na małych obrotach i słuchajcie czy silnik równo pracuje. W przypadku nierównej pracy lub gdy alarm zacznie mrugać, wyłączcie silnik bo załatwicie sobie dodatkowo katalizator (niepełne spalanie) , albo cały silnik.

Słyszałem też, że dobrze jest "przegonić " auto na wysokich obrotach i długiej trasie, ale tylko wtedy gdy alarm ci się nie pali (bo inaczej patrz uwagi poprzednie)

Innych "cudownych" preparatów nie próbowałem, ale jestem ciekawy czy rzeczywiście pomagają, a więc napiszcie jak się skończyło.

pozdrowienia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Hmmm... Ja byłem przed wczoraj u elektryka i po zapoznaniu się z błędami i moimi wyjaśnieniami stwierdził, że przyczyną jest sterownik (komputer) silnika... Na poczatek zdjął wtyczkę i okazało się, że jest od oleju :D Nie wiem w jaki sposób mógl się tam znaleźć, ale wtyczka była mokra... Wymyliśmy benzynką i wysuszyliśmy, ale problem jednak powrócił :D

Jednak elektryk nadal twierdzi, że uszkodzony jest komputer "końcówka mocy" (silnik Z16XE). Nie wiem co sądzić na ten temat... Mam pytanie - czy można bez problemów podmienić kompa (wyczyścić oprogramownie) w tych modelach???

Może ktoś ma jeszcze jakieś sugestie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak elektryk nadal twierdzi, że uszkodzony jest komputer "końcówka mocy" (silnik Z16XE). Nie wiem co sądzić na ten temat... Mam pytanie - czy można bez problemów podmienić kompa (wyczyścić oprogramownie) w tych modelach???

Może ktoś ma jeszcze jakieś sugestie?

Silnik Z16XE jest produkowany od 2001 i spotkałem sie dosłownie dwa razy żeby trzeba było moduł wymieniać ( ani razu od błedu P0300 ). Ale może sie to w koncu zdarzyć.

Przed przełożeniem kompa silnka - musi on byc wyzerowany ( tylko z immobilizera) security kodem. Oprogramowania sie nie da wyzerować. Potem wbijesz swój kod i odpalisz auto.

Potrzebny jest do tego jednak TECH 2.

Jesli rok produkcji Twojego auta jest 2002 , to musisz zwrócic uwage na głowicę, bo w tym roku modelowym była zmiana i są dwa rodzaje i dwa rózne oprogramowania.Proponowałbym bym Ci to zrobic w ASO bo mozna przy okazji wgrac najnowższy program i wyłączyć przy okazji zawór EGRu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam Astrę 14 /16v ,jeżdżę dwa lata i mam już dwa moduły zapłonowe na zapasie . Wypadał zapłon ,po przejechaniu 2-3km .Daremniacy nie umieja poradzic ,tylko proponuja wymienić disa . Ostatnio do paliwa wlałem płyn czyszczacy zawory firmy STP ,pomogło

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Opowiem Wam historię o mojej przygodzie z wypadniem zapłonu - może komuś pomoże.

 

Jakiś tydzień temu opel stracił moc, na luzie cały się telepał. Po jakiejś chwili jazdy zapalił się błąd. Sczytałem błędy i wyszło P0300 i P0302 (odpowiednio wypadanie zapłonów w cylindrach i wypadanie zapłonu w cylindrze 2). DIS do domu do przeschnięcia (cała sytuacja miała miejsce kiedy lało, sypało gradem i wiało), świeczki (ta od drugiego gara mokra z benzyny) zamienione miejscami. Jazda do pracy i spowrotem. Check engine nie zapalił się na stałe, ale mrugał tak od 2,5k obrotów. Po odczytaniu wyszło tylko, albo aż P0300. Znowu świece na zewnątrz i znowu ta w drugim cała w benzynie. Dzisiaj zadzwoniłem do sklepu (znaleziony przez aledrogo - sprzedawca piotrek722, sklep na Wyczółkowskiego 15 we Wrocławiu, DIS Delphi 275 zł) i umówiłem się, że podmienię DIS-a, jak się poprawi, to biorę. I... jak reką odjął. Krótka przejażdżka i sczytanie błedów, których nie było. A i jeszcze gwarancja na 12 miesięcy.

 

I znowu jazda stała się przyjemnością. Jeszcze tylko świece do wymiany, zakupiłem BERU dwuelektrodowe, pojeździmy - zobaczymy.

 

Pozdrawiam,

lefu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności