Skocz do zawartości

Wypadanie zapłonu Opel Astra 1.6 16V 2002r. Z16XE


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

NA forum jestem nowy.

Też jestem "szczęśliwym: użytkownikiem Opla Asta H 1.6 Twinport 105 km 2004r

Mam ten sam problem, na razie sprawdzili mi komputer i podmienili na inny w celu sprawdzenia - nie pomogło.

Szukam kogoś z Trójmiasta lub okolic kto był by chętny na podmianę cewki dis w celu weryfikacji tej przyczyny wypadania zapłonu.

Wiadomo nie chcę płacić za nową w sytuacji kiedy taka wymiana na nic się nie zda.

 

 

Jak ktoś chcę pomóc to czekam na kontakt.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...
  • Odpowiedzi 343
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ostatni post z 2016 ... Czy komuś wypada zapłon w 2022 ?

Jestem po wszystkich wymianach ale przed ściągnięciem głowicy.
Teraz będzie PB98 +dodatek +ostra jazda na odmulenie.

 

Wszystkie tu poruszone przyczyny mogą występować razem, oddzielnie lub jedna po drugiej.

Czy ktoś stosował podgrzewacze płynu może ?

Sorry za odkopanie tematu ale mi się trafiła Astra G Z14XE z 2003 i wypada jej zapłon.

 

Pozdrawiam

Dominik

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Marcin 83 napisał:

Wszystkich wymianach , tzn?

+ świece (NGK)

+ rozrząd (INA)

+ Cewkomodół DIS (NGK)

+ EGR (Delphi)

+ Sterownik wysłany do Rumii na sprawdzenie i poprawki. (Electro BIP)

Chwile było dobrze.  Jak wypada zapłon a jest ciepło to  faktycznie pewnie świece, cewka lub Egr.

 

Dodatkowo:

+ kompresja sprawdzona

+ wtryski i świece zamieniane miejscami

+ oleju nie bierze

+ zalany olej Syntetyk 5w30 Valvoline. Wymiana po roku przejechane 3500 tylko po mieście praktycznie.

+ przebieg 162 000 bez gazu

+ rocznik 2003

 

Zapłon wypada tylko na cylindrze 1.  Auto odpalone na luzie pod domem po chłodnej i wilgotnej nocy. Wywaliło checka i przeszło w tryb awaryjny prawdopodobnie jak schodził ze ssania. Dzień wcześniej sporo było jeżdżone i było cacy. 

Ostatnie wypadanie zapłonu było w maju jak było ciepło więc zostają Chyba to te niechlubne zawory co nie chcą chodzić na zimnym silniku ...  ???

 

Zostało mi już tylko sprawdzenie pompki w baku bo ktoś pisał że tam jest taki zaworek co może się przycinać.

A potem tylko głowica ... ale podobno na krótko pomogło co niektórym. A tu kompresje trzyma i oleju nie bierze. Raczej bym nie chciał robić głowicy bez potrzeby.
Na minus oczywiście małe przebiegi i tylko po mieście. Co w tym wątku się dowiedziałem że to auto się nie nadaje do miasta ... LoL

Trzyma ktoś jeszcze tutaj takie gruziki złomki AG to niech pisze ... MIało być tanie wozidło do pracy a tu się cuda dzieją.

 

Pozdrawiam

Dominik

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności