Skocz do zawartości

Zablokowana klapa bagażnika Meriva B (2013)


Rekomendowane odpowiedzi

Gość georgu2

Nie wiem czy jeszcze aktualne, ale musisz zdjąć całą tapicerkę klapy (ten plastik). Było tam chyba ponad 10 zaczepów. Potem od środka odkręcasz listwę ze znaczkiem opla i masz dostęp do stycznika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

mam identyczny problem - klapa zablokowała się na amen. Wciskam przycisk otwierania i nawet nie słyszę tego charakterystycznego dźwięku który zawsze rozbrzmiewał przed otwarciem bagażnika. Czy ktoś mnie może nakierować, gdzie znajdę ten stycznik i jak się do niego dobrać ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następny.... Kolega potrafi czytać? Chyba potrafi, skoro na forum posta napisał...

Tylko po co pytanie z kategorii "z dupy" skoro odpowiedź jest post wyżej :?:

 

 

 

Czy ktoś mnie może nakierować, gdzie znajdę ten stycznik i jak się do niego dobrać ?

 

musisz zdjąć całą tapicerkę klapy (ten plastik). Było tam chyba ponad 10 zaczepów. Potem od środka odkręcasz listwę ze znaczkiem opla i masz dostęp do stycznika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

"Z dupy" można nazwać informację, która jest niepełna. Patrząc z punktu widzenia laika samochodowego w/w informacja przekazana przez kolegę nic nie wnosi. Napisał tylko, że kupił część i ją wymienił. Wg. Ciebie to wystarczy, żeby ktoś zrobił taką robotę sam ? Do takich historii przydają się zdjęcia, albo np. nakierowanie na jakaś instrukcję jak zdjąć osłonę klapy bagażnika. Np. jak w tym konkretnym przypadku trzeba uważać na dwie ukryte śrubki, więc :

 

 

 

georgu2, dnia 14 Maj 2017 - 10:40, napisał: musisz zdjąć całą tapicerkę klapy (ten plastik). Było tam chyba ponad 10 zaczepów. Potem od środka odkręcasz listwę ze znaczkiem opla i masz dostęp do stycznika.


jest nieprawdziwa !

Jak to więc zrobić ?

1. Otworzyć bagażnik awaryjnie od środka. Można się posiłkować następującymi materiałami z YT :



2. Kiedy bagażnik otwarty trzeba ściągnąć tapicerkę. Zdjęcie poglądowe po ściągnięciu :

https://imgur.com/a/pmoGz

iOPC3Fs.jpg

W pierwszej kolejności trzeba odkręcić dwie śruby (https://imgur.com/a/kMuwp) - każda z nich znajduje się we wnęce za którą chwytamy, żeby zamknąć bagażnik .

 

kZ9zveN.jpg

3. Dalej trzeba zdemontować całą ta listwę ze znaczkiem OPLA w której mamy przycisk i podświetlanie tablicy rejestracyjnej. Ja dla wygody zdemontowałem też wcześniej ramkę tablicy rejestracyjnej, żeby łatwiej dało się ściągnąć w/w element. Tutaj przyda się klucz nasadowy (bodajże 50mm). Tu nie cyknąłem foty, ale wygląda to tak jak tutaj :

https://youtu.be/ukxqD21kc8g?list=PLo06luVSk2G_tylFZUqKWRWI0nfuvUTgT&t=121

 

element pod demontażu :

https://imgur.com/a/mZhMr

 

1UdNjad.jpg

4. Tu można albo wymienić stycznik na nowy kupiony, albo próbować go naprawiać. Ja go naprawiłem - wygrzebałem masę bitumiczną od spodu i dostałem się do samego stycznika który miał skorodowane styki (takie to jest super szczelne) - wyczyściłem to izopropanolem i na tym etapie klikanie na styczniku zwierało już styki. Niestety to nie wszystko. Typowe dla Opli jest to, że klapka w tym styczniku przestaje dociskać stycznik, więc nie może on klikać. Jak rozbierzecie tą gumę to w miejsu w którym powinna wywierać nacisk na stycznik jest dziura..Ja po prostu na mocnym kleju dałem tak kawałek sztywnego kabla w izolacji :

https://imgur.com/a/EVgjy

N29gxKz.jpg

 

 

(pierwsze zdjęcie to moja samoróbka, drugi to sam stycznik w obudowie).

Myślę, że można tam po prostu wkręcić (wtopić czymś) niewielką śrubkę.



Podsumowanie :

Cała operacja kosztowała 0zl. Polecam obejrzeć cały film z pkt3., bo gość w astrze miał to samo chocia z tam jest lepszy stycznik i łatwiej go naparwić.


Edytowane przez Gość

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam odswierzam temat u mnie też klapa bagażnika sie wypieła na mnie ,przeczytałem ten post wszytko jest dla mnie jasne ,tylko mam jedno pytanie będę zamawiał w serwisie mikrostyk. Z serwisu sprawdził ze maja wlasnie mikrostyk za 114 zl plus pasta do uszczelnienia za 10 zl ,i moje pytanie brzmi tu piszecie ze wymieniali lub naprawiali stycznik ,czy ten stycznia to ten mój mikrostyk

Ps proszę o konkretną odpowiedz pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kokosanka5

Witam odswierzam temat u mnie też klapa bagażnika sie wypieła na mnie ,przeczytałem ten post wszytko jest dla mnie jasne ,tylko mam jedno pytanie będę zamawiał w serwisie mikrostyk. Z serwisu sprawdził ze maja wlasnie mikrostyk za 114 zl plus pasta do uszczelnienia za 10 zl ,i moje pytanie brzmi tu piszecie ze wymieniali lub naprawiali stycznik ,czy ten stycznia to ten mój mikrostyk

Ps proszę o konkretną odpowiedz pozdrawiam

Tak. Stycznik to właśnie mikrostyk. Ja kupiłam na allegro za 45zł, mąż sam wymienił według instrukcji tutaj z forum. Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 2 lata później...

Mnie też to dopadło. Mikrostyk walnięty i zamówiony na aledrogo. Awaryjne otwieranie klapy bardzo prosta. Rozkładałem tylne siedzenia. Widać zamek. Po lewej stronie świecąc latarką widać "plasticzek " z dziurką. Jeden ruch w prawo płaskim śrubokrętem i klapa idzie w górę. Czekam na mikrostyk i naprawdę sam. Pozdrawiam. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności