Skocz do zawartości

drgania na kierownicy po wymianie klocków hamulcowych Corsa D


Rekomendowane odpowiedzi

Byłem na przeglądzie w ASO + wymiana klocków hamulcowych (oryginalne GM). Po wymianie pojawiły się drgania na kierownicy po przekroczeniu ok. 120km/h. Czuć w dłoniach i nawet widać wzrokowo te drgania. Na pedałach nic nie drga tylko na kierownicy. Przy niższych prędkościach też nic nie czuć.

 

Na nowych klockach jeździłem ostrożnie. Nic nie drgało przed wymianą, Jakieś pomysły co robić? Jak wrócę do ASO to się wyprą i wymienią mi tarcze a pakować się w koszty teraz nie chcę. Koła dokręcone.

 

Pomyślałem, że może je przeważyć u wulkanizatora ponownie? Drgania tylko w czasie jazdy podczas hamowania nic się niepokojącego nie dzieje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerowałbym zacząć od wulkanizatora i sprawdzić czy koła są wyważone.

Zanim zainwestujesz w ponowną wymianę hamulców i rozbiórkę połowy auta sprawdź najprostsze i najtańsze rozwiązania :).

U mnie też kierownica drgała, ale była to ewidentnie wina krzywych tarcz, ponieważ drgania były przy hamowaniu.

To wymianie tarcz i klocków problem u mnie zniknął.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zacznę od wulkanizatora. Ciekawe że przed wymianą drgań nie było. Może pokrzywili mi tarczę wyciskając tłoczki? Nie udowodnię. Auto ma dopiero +50kkm przejechane więc nie czas na tarczę... a klocki służyły mi 50kkm. Nie zostały też wymienione za późno nie było uszkodzonego rantu tarczy... Dziwne że drgania są podczas jazdy a nie podczas hamowania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby były podczas hamowania to było by to od układu hamulcowego .Ale podczas jazdy to może być że odpadł ci np. ciężarek od któregoś koła podczas zakładania lub ściągania koła i trzepie.Sprawdź czy nie masz śladu po ciężarku.

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość OpelAdama

Co to znaczy "klocki oryginalne GM"? GM nie produkuje klocków. Ktoś wie, jakie klocki montują na OES w ASO Opla? Dobrze myślę, że to Ferodo?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy "klocki oryginalne GM"? GM nie produkuje klocków. Ktoś wie, jakie klocki montują na OES w ASO Opla? Dobrze myślę, że to Ferodo?

 

Nr. Kat. 1605359 Nr. GM 93191698 - opis w sklepie oryginalne klocki GM może kto inny produkuje klocki a samo pudełeczko jest GM ;)Wg.pracownika serwisu klocki takie same jak na pierwszy montaż.

 

Do samych klocków uwag nie mam bo na poprzednim komplecie przejechałem ponad 51 000km.

Edytowane przez Gość

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piobod1976

Ja też miałem podobny przepadek przy 120 drgania kierownicy wymieniałem wtedy i klocki i tarcze ale się okazało że tarczę były wadliwe miały bicie wróciłem z powrotem do starych tarcz i problem zniknął może na tych nowych klockach za bardzo przygrzałeś tarcze i może się trochę zwichrowały.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość OpelAdama

Tylko jako ciekawostka: https://zapodaj.net/6936b24367181.jpg.html

Na klockach oryginalnych powinno być takie oznaczenie. B oznacza, jaka firma opracowała układ hamulcowy pojazdu, A - wiadomo-producent auta, natomiast C- kto wyprodukował sam klocek. Warto to wiedzieć, choćby dlatego, że jak chce się kupić oryginalne klocki - tej samej marki co fabryczne - to można taniej, bo one są sprzedawane nie tylko przez ASO, ale też przez zwykłe sklepy z tym że nie w pudełkach GM, VW czy Mazdy tylko faktycznych producentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności