Skocz do zawartości

Nierówna praca silnika oraz mrugające podświetlenie


Gość pannAleksandra

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pannAleksandra

Wydaje mi sie ze uszkodzony jest regulator napiecia czy jakos tak. Nie znam fachowego okreslenia. Nie utrzymuje on na biegu jalowym mniej wiecej stalej wartosci napiecia tylko faluje. Zastanawia mnie tylko czy to moze byc przyczyna tej dziwnej pracy silnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rado1974

:tak: no pisałem

i od tego bym proponował zacząć dobry elektryk ogarnie to w parę godzin z regeneracją altka.

u mnie to było bardziej skomplikowane bo mam vacu na altku ale to ogarnął i śmiga jak ta lala

Edytowane przez rado1974

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pannAleksandra

Mąż załatwił drugi alternator od kolegi z anglika tyle że jest to nie oryginalny GM a jakiś zamiennik.

Nie wiemy tylko ile ma amperów ale na podmiankę jak coś będzie.

Corsa z 2004roku z automatem i klimatyzacją.

 

Teraz koledzy powiedzcie czy samemu się wymieni ten alternator czy lepiej dać do mechanika bo z tego co wiadomo jest napinacz i nie wiem czy będzie się maż męczył czy też nie z założeniem i ściągnięciem paska.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mąż załatwił drugi alternator od kolegi z anglika tyle że jest to nie oryginalny GM a jakiś zamiennik.

 

No i narobi się z podmianą a potem się okaże ze do d..y?

Książka ,,sam naprawiam corsa c,, strona od 77.Jest dokładnie opisane

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rado1974

najlepiej podjechać z tym altkiem do elektryka co ma stół do altków i niech go najpierw przemierzy. moim zdaniem swój orginał zregenerować niż jakiś zamiennik wkładać no chyba że na próbę ale czy warto pchać się w koszty???

podjechać do elektryka niech sprawdzi wasz dlaczego jesteście tacy uparci razem z mężem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pannAleksandra

Dlatego ze w naszym miescie sa sami mechanicy znawcy. Przechodzilismy problem z meza Ibiza gdzie nikt w miescie nie wiedzial co sie z autem dzieje a chcieli nawet i silnik wstawiac drugi. Problemem byla rysa na zaworze od sterowania turbina - auto z nienacka tracilo moc.

 

Tym bardziej nie jest to nasze auto wiec nie chcemy narazac sie na koszty.

 

Czy do wyjecia alternatora potrzebne sa specjalne klucze Opla? Czytalismy zrob to sam i tam wymieniane sa jakies blokady.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tego nikt wam nie radzi jechać do mechanika tylko do ludzi regenerujących altki.Oni się specjalizują tylko w tym i innych napraw oprócz altka i rozrusznika nie robią.A mając tak wąską specjalizację i sprzęt diagnostyczny do tego są fachowcami jedynymi w swoim rodzaju.Ale jak lubicie się bawić przy aucie to powodzenia .

Skoro czytaliście zrób to sam to nic tam nie jest wyssane z palca więc stosując się do tych opisów dacie radę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rado1974

no i jak z tym altkiem podmieniliście?

podzielcie się efektami bo później będzie jak z niektórymi postami że na końcu nie dzielą się z ludźmi czy działa czy pomogło itd. i znów nowy temat będzie zakładany.

 

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pannAleksandra

Chcemy dać auto od razu do mechanika z wymianą rozrządu aby wszystko za jednym razem zrobić na gotowo bo raczej Corsa zostanie z nami :)

Szkoda z takim przebiegiem i wyposażeniem auta sprzedawać za śmieszne pieniądze.


Mam takie jeszcze pytanie czy to normalne ze autko na 3 biegu tak powyzej 2.5tys. Obrotow ma takie lepsze przyspieszenie? Mam odczucie ze rozpedzanie Corsy nie jest plynne. Odczuwam ze nagle dostaje takiego "kopa".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności