Skocz do zawartości

Skrzynia M32 wycie podczas przyspieszania


Gość davix408

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

popatrz na Fircyka.Skasowali 1300 i dalej miał problem bo 23 lipca pisał że ma dalej problem bo ma jakieś błędy

 

Skrzynia działa poprawnie, błędy były dlatego że zbieżność była nie ustawiona i kierownica była krzywo. 80 zł i jest ok

 

Co do łożysk, poszły skf i timken, koło zębate szóstego biegu używka z allegro za 200.

 

To że facet dużo nie wziął nie znaczy że to lamus, to stary mechanik naprawiający całe życie tylko skrzynie. Mieszkam na zamojszczyźnie, tu ludzie są biedni i mało zarabiają. Mechanik wziął uczciwe pieniądze.

 

Chore ceny napraw tych skrzyń napędzają cwaniacy chcący się szybko dorobić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

 

 

to stary mechanik naprawiający całe życie tylko skrzynie

 

Człowiek który zjadł zęby na skrzyniach.A ilu jest takich mechaników co chcą sie chwytać wszystkiego?Tacy niestety psują wizerunek mechanikom tym przez duże M .Więc czasem gdy ktoś ma możliwość samemu naprawić to czasem zrobi lepiej od niejednego papraka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak chyba w kazdej branzy jest ze sa i ci pozadni i cwaniacy i patałachy. A wylowic tego dobrego i jeszcz ejak ja to mowie miec farta przy tej nparawie by cos nie wyszlo to juz trzbe miec kupe szczescia. Aktualnie rozszyfrowalem w swoim golfie co mu dolega i tez auto bylo wzorowe i nagle cos przestal jezdzic jak powinien. Powinien isc jak szalony jak na tdika po wirusie no i kaplica. Korekcje szalaly na wtryskach . Pompki po regeneracji zmienily sie objawy. Napewn tez byly trafione bo zamienijac miejscami korekcje tez sie zmienialy, Mam drugi komplet pompowtryskow i tez podmienialme i cyrki normlanie byly. Filtr paliwa niby nie mial duzo nakrecone ale wymienilem. Potem mnie tkneło i wyciagnalem kosz z baku z pompka i tez okazalo sie ze kupa syfu. Duza poprawa ale na pelnym ogniu jeszcze miał tendencje do leciutkiego falowania no i auto powinno na 3 biegu zawijac asfalt znaczy sie palic laczka po dodaniu gazu a tu nawet na 2 nie chce. Czuje ze to nei to co byc powinno. Turbo troszke falowalo ale wytargalem i wyczyszczone na lustrko i pracuje pieknie. Tknelo mnie drug raz bo mimo ze mialem druga pompe tandemową na podmianke to mowie sobie zmierze cisnienie na niej czyli jakie cisnienie paliwa daje na pompwtryski. I bingo. Podpinam a tu na jalowych 2.5 bara po przegazowaniu na 3500 zaledwie 4 bary daje. Na drugiej pompe po podmianie tez podobne wyniki. Mowie albo amanometr skopany albo ja zgłupłem. Ale nicto przecie mam jeszcze dwa auta w tdi. Biore drugiego i podpinam manometr i na jalowych 3.5 bara a po przegazowaniu 9 bar! No i co walczylem, walczylem i juz myslalem ze spale dziada a tu pompka za 200 zl uzywana i temat zamkniety. Znowu 170 koni pod maska.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Panowie otóż uporałem się z problemem. Ostatecznie samochód został oddany do poleconego mechanika zajmującego się głównie naprawianiem skrzyń biegów. Po przedstawieniu objawów od razu wiedział co jest przyczyną i jakie są możliwości naprawy. Zaproponował wymianę łożysk na wałku biegu 3/4 oraz wstecznego bez wyciągania skrzyni biegów. Na taką też naprawę się zdecydowałem. Czas naprawy pół dnia koszt 800 zł. Oczywiście skrzynia została zalana tym lepszym olejem który jak zresztą stwierdził mechanik zalewane są te same skrzynie w Fiatach i z nimi nie ma takich problemów. Jak na razie przejechałem po naprawie 1000 km. i wszystko jest w jak największym porządku. Nie polecam zwlekać z naprawą ponieważ koszty w przypadku zatarcia się któregoś z łożysk wzrastają kilkukrotnie z koniecznością wymiany skrzyni włącznie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności