Skocz do zawartości

koło dojazdowe do Corsy C


Gość ekmir

Rekomendowane odpowiedzi

W swojej Corsie C mam koło zapasowe "normalnych" rozmiarów.

Chciałbym je zmienić na "dojazdówkę".

 

Jaka "dojazdówka" będzie pasowała do tego auta ?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź na jakikolwiek portal z zamiennikami opon i poszukaj odpowiedniego rozmiaru..

Jak mamy ci pomóc skoro ani rozmiaru kół nie podałes, ani rozstawu śrub..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiona przeze mnie Corsa C została "podsportowiona" przez poprzednika i aktualnie ma założone koła R15 185/65

Zapasówka jest R14 175/65

 

Czy taka dojazdówka: T105/70 będzie dobra ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Żeby nie zakładać nowego tematu, bo autor i tak nie dostał ostatecznej odpowiedzi. Jaki wymiar dojazdówki będzie pasował do standardowego ogumienia 155/80 R13?

Najczęściej spotykanym jest 105/70R14 szukając na różnych aukcjach czy w ogłoszeniach. Wiadomo, że dojazdówka służy do dojazdu do warsztatu, ale niech taki warsztat będzie oddalony o kilkadziesiąt km, albo przyjdzie nam wracać w niedzielę czy święto, to siłą rzeczy trzeba dojechać jednak do domu. Wolno to wolno max 80km/h ale jeszcze przy tym żeby zbyt nie ściągało z powodu różnicy w średnicy koła.

Przy butli gazu we wnęce na koło, przy pełnym zapasie robi się mało miejsca i w tak maleńkim bagażniku jaki posiada CC. Często oferowane są od VW III, ale tam chyba otwór centrujący jest ciut innego rozmiaru, tylko już nie pamiętam czy większy czy mniejszy. Nawet oryginalne felgi siedzą na styk na tylnych bębnach i czasem jak się zapieką to ciężko je zdjąć. Za miesiąc czeka mnie trasa ok 400 km w jedną stronę i powrót w niedzielę, więc muszę się sprężyć w temacie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj oglądałem 105/70R14, przyłożyłem do koła 155/80R13 i widać dość sporą różnicę w średnicy dojazdówki na minus. Na oko z kilka cm dojazdówka jest mniejsza. Nigdy nie jeździłem na dojazdówce więc nie wiem jak taka różnica w średnicy koła ma wpływ na jazdę i czy bardzo ściąga przy tym. Pomijam oczywistą sprawę, że jak złapię kapcia w przednim kole to najpierw muszę dojazdówkę podmienić z którymś tylnym, a normalne dać na przód. Mam możliwość zakupu koła dojazdowego od znajomego "złomiarza" za jakieś góra 35 zł, więc robię wywiad jakie dobrać koło do 13 calowych. Teść miał właśnie w Golfie III dojazdówkę ale przy sprzedaży chyba ją oddał z samochodem, mimo że prowadził Golfa na złom i wydawało się że ją wyjął, to nigdzie nie może znaleźć. Ma jeszcze alusy z golfa 14-stki, ale jakoś ich nie widzę w CC.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli producent przewidział 13" w aucie, to możesz wziąć.Inaczej nie, bo może być, ze zacisk nie pozwoli jej założyć.

Raczej 15" bym szukał.

Zobacz tu http://forum.opel24.com/topic/79955-corsa-d-dojazdowka/?do=findComment&comment=666774

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę podjadę i coś dobiorę. Spotkałem się ostatnio z artykułem, że lepiej jest dojazdówkę jednak na przód dać, bo utrata przyczepności tylnej osi jest groźniejsza niż przedniej. Hmm...

Śledziłem ten temat podany w linku, ale w CD trochę inne wymiary opon są.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużej różnicy nie ma, ale fakt - dopasować konkretnie trzeba do swojego autka.

Ci co jeżdżą na dojazdówce z przodu zajeżdżają dyfer, a masz jechać powoli i niedaleko czyli lepiej z tyłu..

Na dowolnej stronce z zamiennikami pojawi sie średnica koła, to pomaga zobaczyc jaka jest różnica .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi mi, że najlepsza i najbliższa średnicy do 155/80R13 jest dojazdówka 125/80R15 4x100. 2,8 mm różnicy. Niestety póki co mam unieruchomione auto i będę musiał wybierać na czuja z możliwością zwrotu jakby nie pasowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności