Skocz do zawartości

koło dojazdowe do Corsy C


Gość ekmir

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za link. Żeby się jeszcze chciało sprzedawcom podawać coś ponad rozstaw śrub i ewentualnie jaka felga, było by super. Często nawet szerokości i profilu nie podają. o ET można też zapomnieć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tu jest problem z tym ET. Wiadomo, że dojazdówka będzie mocno schowana w nadkolu, ale średnicę i szerokość możesz sobie podpatrzeć na aukcjach. Standard do Corsy C to felga 14 4x100 z oponą 105/70.

 

Tu masz link:
http://sklep.speedgum.com.pl/kola-dojazdowe/93-kolo-dojazdowe-14-4x100-opel-corsa-astra-agila-male.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaleźliśmy 115/70 R15, 4 x 100 otwór 57 mm ET40 prawdopodobnie od VW Golfa III, albo Seata. Po obmierzeniu leżącego koła od punktu mocowania do podłoża jest prawie tyle samo co w standardowym kole. Wychodzi że będzie bardziej schowane w nadkolu ale tylko o różnicę w szerokości opony. No i różnica w wysokości wychodzi jakieś 37 mm, ale to i tak lepiej niż standard 105/70 R14, bo tam wychodzi 78 mm mniejsze koło od standardu. Dostałem je za darmo w ramach długoletniej współpracy między firmami w całkiem dobrym stanie, może raz użyte, bo "cycków" już nie ma ale pasek kolorowy po obwodzie nadal jest. Trzyma nawet ciśnienie, więc jest naprawdę w dobrym stanie. Przy najbliższej okazji będąc u teścia na długi weekend, założę i sprawdzę jak się sprawuje. Czeka mnie dłuższa podróż, więc muszę wyszykować auto, dokupić linkę holowniczą i naprawić punkt mocowania haka z przodu, bo coś tam nie halo i nie chce się wkręcić.

Dzięki Panowie za pomoc, zaraz po testach napiszę co i jak i wrzucę jakieś fotki.

Edytowane przez topiq

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teść ma sprężynującą linkę, bardzo fajnie łagodzi szarpnięcia i wytrzymała podpięcie do sanek. Ten sztywny hol rozumiem żarcik ;) Ojca zapytam, może mu po Autosanie został :D CC z racji wagi to i na płaskim idzie zapchać, albo zaciągnąć na kilku sznurówkach ale wypada linkę ze sobą mieć jak i dojazdówkę. Jakoś do tej pory jakoś nie myślałem o lince, w większości jeżdżę do roboty i z powrotem 10 km no i miałem assistance. Po podwyżkach OC zrezygnowałem, bo nigdy nie skorzystałem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

sztywny hol rozumiem żarcik

Chyba sobie jaja robisz, z racji funkcji na forum nie mogę żartowac z userów..

Na sztywnym holu jest bardzo dobra kontrola pojazdu holowanego - kliknij w odnosnik, a nie wygłupiaj się z rurami od autosana. Ja używam takiego (na szczęście do tej pory raz..) i nigdy bym do linki nie wrocił..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności