Skocz do zawartości

brak mocy na benzynie


Gość kuba_181

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 38
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

harnas nie dodałeś jeszcze że to musi robić ktoś kto wie jak to zrobić.

 

kuba wejdź na forum LPG i poszukaj najbliższego ciebie gazownika polecanego przez to forum.

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam ale dlaczego lpg do regulacji skoro na benzynie źle jeździ

Lpg rozjezdza mapę paliwowe.

Po ustawieniu parametrów na paliwie trzeba zresetować / ustawić mapę gazową.

Lpg rozjezdza mapę paliwowe.

Po ustawieniu parametrów na paliwie trzeba zresetować / ustawić mapę gazową.

Byłem u gazownia który zakładał mi instalacje gazową (3 lata temu) i stwierdził że jest ok

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuba pisałeś że zrobiłeś 150km na benzynie i jeździło dobrze?Tak?

Po przełączeniu na LPG przestało.Tak?

To logicznie nawet mówiąc co jest winne za taki stan rzeczy?

Spytaj się gazownika na jakiej podstawie twierdzi że jest ok?

Potem weź gościa na jazdę z podłaczonym interfejsem Pb i sprawdźcie jak zachowują się korekty benzyny na poszczególnych mnożnikach podczas pracy na Pb i LPG.

 

 

 

I teraz najważniejsza rzecz abyś zrozumiał moje ostatnie zdanie. To jest ważne.Nie liczy sie pokrycie map Pb i LPG bo to się ciagle zmienia.Ale liczy sie to co widzi sterownik Pb po przełączeniu sie na LPG.

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może źle określiłem swoją myśl. Po przejechania 150 km na benzynie (widoczna poprawa ) postanowiłem przejechać się na gazie(20km)

 

Na drugi dzien wsiadam odpalam i znow na samej benzynie szarpie i się dusi przy dodaniu gazu

 

Na Lpg wszytko działa poprawnie!!!! Tyko benzyna daje że tak powiem "dupy"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są montażyści LPG i gazownicy.

Jeżeli nie wierzysz harnasowi i mnie to jak pisałem wejdź na fora LPG i się spytaj.

Ale jeszcze raz powiem ci tak:Regulacja LPG powinna się odbyawać na dobrze działającym Pb.Bez błędów itp.

Po regulacji LPG sterownik silnika nie powinien się zorientować ze jedzie na LPG .

Jeżeli sie zorientuje ale różnice są niewielkie to sterownik Pb uczy się nastaw jakie wprowadza LPG i tylko delikatnie rozjedzie mapy Pb.jeżeli jest bardziej źle to wali błędem .Niektórym silnikom potrzeba jeszcze korekt po temperaturze na zimnym aby Pb nie zorientowało sie że ma coś zmienione.

W największym skrócie to jest tak regulacja LPG to ogłupianie sterownika Pb że jadąc na LPG pracuje na Pb.

Nieraz się trzeba dobrze natrudzić aby to dobrze zrobić.

 

No i jeszcze inny skrót myślowy to taki: Pb cały czas się dostosowuje do parametrów benzyny a LPG jest ustawiany na sztywno i problem polega na tym aby LPG wyregulować tak aby to wszystko siedziało w miarę po środku.

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn na zimnym jest gorsze szarpanie niż na ciepłym. Nie ma reguły czy to rano czy w trakcie użytkowani. Na Lpg idzie jak burza jak się przełącza z pb na Lpg od razu przestaje szarpać.

Są montażyści LPG i gazownicy.

Jeżeli nie wierzysz harnasowi i mnie to jak pisałem wejdź na fora LPG i się spytaj.

Ale jeszcze raz powiem ci tak:Regulacja LPG powinna się odbyawać na dobrze działającym Pb.Bez błędów itp.

Po regulacji LPG sterownik silnika nie powinien się zorientować ze jedzie na LPG

Jeżeli sie zorientuje ale różnice są niewielkie to sterownik Pb uczy się nastaw jakie wprowadza LPG i tylko delikatnie rozjedzie mapy Pb.jeżeli jest bardziej źle to wali błędem .Niektórym silnikom potrzeba jeszcze korekt po temperaturze na zimnym aby Pb nie zorientowało sie że ma coś zmienione.

W największym skrócie to jest tak regulacja LPG to ogłupianie sterownika Pb że jadąc na LPG pracuje na Pb.

Nieraz się trzeba dobrze natrudzić aby to dobrze zrobić.

 

No i jeszcze inny skrót myślowy to taki: Pb cały czas się dostosowuje do parametrów benzyny a LPG jest ustawiany na sztywno i problem polega na tym aby LPG wyregulować tak aby to wszystko siedziało w miarę po środku.

Ok dzięki poszukam jakiegoś innego gazownika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba jeszcze inaczej.

Ja zrozumiałem że gdy pojeździłeś na Pb te 150km to było dobrze.I na zimnym i na ciepłym.

jeżeli dobrze zrozumiałem to trzeba szukać w LPG.Ale jeżeli źle zrozumiałem to trzeba szukać w Pb.czyli np. filtr Pb,ciśnienie Pb.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze trochę się na bałaganiło.

Może jakoś to podziele objawy

 

Wszystkie filtry wymienione Lpg też.

 

Benzyna na biegu jałowym szarpie silnikiem po przełączeniu na Lpg ustaje

Na zimnym objawy są mocniejsze niż na ciepłym

Brak mocy z dolnych obrotów

Lpg chodzi igła

Na benzynie po dluzszej trasie objawy ustają (chociaż szarpane jest nadal na biegu jałowym)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności