Skocz do zawartości

1.3 cdti ciezko odpala na rozgrzanym silniku


ragen

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pawe550121
W dniu 14.03.2017 o 18:58, egonik napisał:

Panowie nie chce chwalić dnia przed zachodem ale wczoraj odebrałem samochód od mechaniora wymienił rozrusznik który robił duży opór podczas odpalania ,dziś jeździłem po mieście odpalił za każdym razem aż miło słuchać. Byle tak zostało

Czy wymiana rozrusznika, rzeczywiście rozwiązała problem ciężkiego odpalania na ciepłym silniku. Objawy identyczne jak u Ciebie, Wstępnie elektryk wykluczył rozrusznik na ucho, kręci wg komputera kręci wystarczająco szybko.   Wymieniłem już czujnik położenia wału, filtr paliwa nowy. Może ktoś coś podpowie. Help !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pawe550121 napisał:

wg komputera kręci wystarczająco szybko

A jak mechanik sprawdził komputerem że rozrusznik kręci dobrze?

Jaki pobór prądu daje rozrusznik.

Dla czego mechanik nie sprawdził co dzieje się z ciśnieniem paliwa?

Dla czego mechanik nie sprawdził czujnika temp płynu, temp. powietrza w dolocie,przepływki, wtryskiwaczy ,wałka rozrządu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawe550121
20 godzin temu, adam1954 napisał:

A jak mechanik sprawdził komputerem że rozrusznik kręci dobrze?

Jaki pobór prądu daje rozrusznik.

Dla czego mechanik nie sprawdził co dzieje się z ciśnieniem paliwa?

Dla czego mechanik nie sprawdził czujnika temp płynu, temp. powietrza w dolocie,przepływki, wtryskiwaczy ,wałka rozrządu.

elektryk "spec od rozruszników" jak pisałem sprawdzał rozrusznik na ucho i nie chciał moich pieniędzy żeby dalej sprawdzać, natomiast komputerem sam sprawdzałem, a że się nie znam na prawidłowych parametrach więc chętnie wysłucham mądrzejszych.

Rozrusznik kręci 280-310 przy odpalaniu i odpala jak jest zimny lub do paru minut po zgaszeniu .

Ciśnienie na listwie  26-28 MPa na jałowym, do 126 MPa na max, natomiast  zawór pracuje odpowiednio 18-41%.

Czujnik temp płynu wskazuje prawidłowo.

ciśnienie doładowania powietrza 98 kpa na jałowym  na trasie nie zarejestrowałem

masowe ciśnienie przepływu powietrza 27 kg/h.

 

temperatura otoczenia wygląda dziwnie bo komp wskazuje -9 C przy temperaturze 0 C przed rozruchem w czasie jazdy wskazuje prawie normalnie.

 

 

Edytowane przez pawe550121

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pawe550121 napisał:

temperatura otoczenia wygląda dziwnie bo komp wskazuje -9 C przy temperaturze 0 C

O jakiej temp piszesz?

Temp powietrza dolotowego czy ogólnie tmp. na wyświetlaczu

3 godziny temu, pawe550121 napisał:

Ciśnienie na listwie  26-28 MPa na jałowym

To ok.

Jeżeli jeszcze masz 20 > prodczas odpalania to dobrze.

3 godziny temu, pawe550121 napisał:

masowe ciśnienie przepływu powietrza 27 kg/h.

Powinno być 10-22

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, pawe550121 napisał:

temperatura otoczenia wygląda dziwnie bo komp wskazuje -9 C przy temperaturze 0 C przed rozruchem w czasie jazdy wskazuje prawie normalnie.

ten paramet w z13dt  jest taki , ze brana jest pod uwage temperatura z czujnika w przeplywomierzu  (zasysanego)  i jest pomniejszona o 8 st c i zawsze tak jest ,.jak temperatura bedzie na zasasysie 0 to temp otoczenia -8  , podczas jazdy przewaznie temp zasysanego jest wyzsza od od rzeczywistej temperatury na zewnatrz i po pewnym czasie  podczas jazdy  ta tkzw temp otoczenia sie podnosi ,  jakis algorytm tym steruje  bo  bo krotkim odcinku po zgaszeniu silnika  mimo  wyzszej na sasysie  i tak otoczenia zapamietana moze byc ta nizsza

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności