Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

corsa D, 5 drzwi zamek centralny do wymiany w drzwiach tylnych. Przy 170 tys. km przebiegu i 4 latach obydwa zamki padły. Czy ktoś może podpowiedzieć jakie są kroki po zdjęciu tapicerki. Utonąłem. Zamek wewnątrz drzwi połączony jest z klamką zewnętrzną pionowym łącznikiem na górze trzymanym przez zielony trzpień na dole przez białą obejmę. Jak to rozmontować? Czy ta biała plastykowa obejmę (uchwyt) się jakoś rozpina?

Z góry dziękuje za info.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrób jakieś fotki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

zdjęcia dodane. Widziałem w sieci zdjęcia zdemontowanego zamka do kupienia, który był z tym łącznikiem w komplecie i wynikało z tego zdjęcia, ze został odłączony od samochodu tym zielonym trzpieniem. Na moje oko on bardzo mocno siedzi. Jeśli ktoś ma pomysł jak to wszystko porozpinać (tam jest jeszcze kostka zasilająca) to byłbym wdzięczny za podpowiedź.

Z pozdrowieniami

post-17363-0-52377500-1476044694_thumb.jpg

post-17363-0-23027100-1476044723_thumb.jpg

post-17363-0-89309400-1476044771_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ten zielony plastik podważasz i odchylasz a następnie wysuwasz cięgno

post-17363-0-23027100-1476044723.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Matuus
      Witam.
      Jeżeli nieodpowiedni dział to przepraszam. Jestem szczęśliwym od nie dawna posiadaczem Opla Astra J 2010r 2.0 CTDI 160KM. 
      Zakupiłem kamerę cofania montowana pod tablice rejestracyjną. Wszystko pięknie dopóki nie rozebrałem radia i ujrzałem stos kabli. Też mnie zdziwiło, że nie działa bluetooth, bo widać mikrofon przy ekranie nawigacji, ale nie w opcjach parowania. Otworzyłem i co? Patrzcie załączone zdjęcia:
      https://naforum.zapodaj.net/993d9036a2e1.jpg.html - żółta wtyczka od kamery.
      https://naforum.zapodaj.net/6b239da8e8a3.jpg.html
      Ten niebieski panel jakby wyczytałem od bluetooth, ale porozlaczane były. 
    • Przez Zielok
      Witam mam problem z tylnym lewym zamkiem Corsa C , od jakiegoś czas nie otwiera/nie zamyka ani z kluczyka ani ręcznie z zamka kierowcy, tylko od środka przez ten ,,wodzik " , Mechanik stwierdził uszkodzenie zamka, po zakupie i założeniu innego o tyh samych numerach, dalej jest to samo, że nie zamyka ani nie otwiera .. Pomoże ktoś ?
    • Przez waltornista1
      Witam
      Mam problem - nie działa zamek w tylnich lewych drzwiach Merivy B 2012 r. Benzyna 1.4 . Prawdopodobnie nie działają mikroprzełaczniki krańcowe w zamku. Ale mogę się mylić.
      Samochód sygnalizuje awarię blokady rodzicielskiej w drzwiach co objawia się wyświetleniem kontrolki drzwi i uporczywym sygnałem dźwiękowym. Może ktoś spotkał się z podobnym problemem.

Czy ktoś może wie jakiego typu mikroprzełaczniki krańcowe są tam zastosowane.
      Na necie znalazłem filmik z wymianą zamka i nawet gościu rozebrał stary zamek i rozłożył stary wyciągnął też mikroprzełacznik ale stwierdził: "Ja nie znaju i nie panimaju"

Link poniżej: w 18.02 min. widać mikroprzełacznik

Partnerem serwisu: Fabryka kart plastikowych LiderKarty
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.