Skocz do zawartości

Wymiana ECU


Gość iMoCks

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

musisz mieć poza sterownikiem jeszcze kluczyk z wkładką stacyjki

 

To jest część mechaniczna/wymienna i jest zbędna.

Co zrobisz jak wkładka się będzie zacinać ??? wymienisz wszystko.... ???:devil2:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
W dniu 12.10.2016 o 17:39, GrzECHO napisał:

Za pierwszym razem dostałem sterownik zresetowany, wystarczyło wejść w zakładkę Immobilizer -> zakładka programowanie -> Immobilizer Programing -> Security Code

Tu wpisujesz pin ze swojego auta. Klikasz Program Immobilizer Function -> wybierasz ECU Installed i zatwierdzasz.

Wracasz z powrotem i kasujesz błędy z ECI i Immo.

U mnie w Mery A to się nie sprawdziło.

Do nowego sterownika( regenerowanego) bez pinu ( czysty) u mnie niestety się nie dało dopisać .

To znaczy dopisałem ECU do immo i dalej błędy od immo pomimo kasowania błędów

Dopiero reset sterownika , reset BCM i reset zegarów pomógł na tyle że został tylko błąd kluczyka.

Potem kluczyk dopisywany kilkakrotnie i nie chciał się dać dopisać drugi oryginalny to samo.

Założyłem nowy transponder i to samo.

Drugi nowy i to samo. Błędny tp. w kluczyku.

Reset immo i ponowne dopisanie kluczyków dalej to samo.

Po którymś razie dopiero i przez zdalną pomoc pana który przysłał mi regenerowany sterownik , załapał jeden oryginalny od fabryki i drugi nowy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie błędów nie ma. Zrobiłem 30 km i na Pb i na razie spoko.

Zobaczymy co będzie dalej.

Ale jak widzę Opcom nie jest na 100% skuteczny.

Przy starym sterowniku dopisałem nowy transponder bez problemu.

A przy nowym sterowniku problemy jak cholera.

Myślałem że Mery dzisiaj podpalę.

Może oryginal Opcom by sobie poradził ale chińczyk jednak nie do końca.

Chociaż na końcu się poddał gdy pan Jarek drugi raz robił resety i dopisywanie kluczyków.

Ja wcześniej chyba z pięć razy i poległem.

 

Stary sterownik wysłałem do Redy i się rozczarowałem trochę.

Niby stwierdzili że sterownik ma przegrzaną płytę główną i zaproponowali nowy wzmocniony za 1000 zł plus 400 kodowanie.

Oni za to odkupią ode mnie mój za 100 zł.

A gdybym chciał naprawiać swój to koszt byłby ok 800 zł i bez wielkiej pewności że się uda.

Ale wcześniej gdy dzwoniłem do nich na infolinię i chciałem się upewnić że mam od ok 15 lat usunięty programowo EGR to mi powiedziano że jeżeli zmienią soft to musi być z EGR. Tłumaczyłem panu na infolini że wysyłam do nich do naprawy ale chcę mieć bez EGR jak było do tej pory bo EGR tyle lat używany to nikt nie wie czy ruszy.

I będę się potem bujał z następnym błędem od EGR .

Jakoś do tego pana to nie docierało.

Więc to mnie trochę zniechęciło do Redy.

I oczekując na diagnozę zacząłem szukać innego.

Natrafiłem właśnie na Ciechanów z różnymi propozycjami sterowników.

Z EGR i bez EGR.

Zamówiłem więc takiego jaki potrzebuję a Redzie kazałem odesłać mój .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności