Skocz do zawartości

Samochód gaśnie po przejechaniu kilku km


Gość mig00ttka

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem co masz w umowie ale laweta raczej palącego auta na AC nie weźmie.

Natomiast to co piszą w instrukcjach to że gdy pojawi się check należy jechać do ASO

 

Nie wiem co powiedzą forumowi fachowcy ale według mnie jazda na dłuższą metę nie jest wskazana.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Hej dojechałam wczoraj bez problemu - błędu nie wywaliło. Auto jest już u mechanika, po wstępnej diagnozie wskazał na problem silnika i zaproponował remont - zawory i głowica. Koszt +/- 2500zł i 3 tygodnie okres oczekiwania. Za chwile będę do niego jechała i dowiem się szczegółów.

 

Więcej info po spotkaniu z mechanikiem:

W końcu mam wrażenie, że trafiliśmy do kompetentnego specjalisty. Poświęcił nam 20 min żeby wyjaśnić problem, tłumacząc na konkretnych wykresach i faktach. Na podstawie wykresu czujnika ciśnienia w kolektorze dolotowym i bardzo wysokich wartościach na zimnym silniku stwierdził, że przyczyna leży w luzach prowadnicy zaworów. Na 99% decydujemy się na naprawę.

Edytowane przez mig00ttka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

bardzo wysokich wartościach na zimnym silniku stwierdził, że przyczyna leży w luzach prowadnicy

 

 

Chcesz znać moje zdanie? To powiem.

Moje doświadczenie mówi że luzy na prowadnicach można sprawdzić tylko po zdjęciu głowicy i przemierzeniu ich.

I to zrobi najlepiej ktoś kto remontuje głowice.

Ja bym wrócił do domu i szukał mechanika a nie naciągacza wczasowiczów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze podlamales mnie bo juz bylam przekonana, tak wiarygodnie to tlumaczyl. W sumie chyba nie poszedł do nas jak do turystow bo zalatwialismy to przez tescia, ktory mieszka w tej miejscowosci. Mam czesciowo nagrane to wytlumaczenie to mogę spisac, moze to cos da?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja wszystkiego mogę nie wiedzieć.

Ale nie wiem jak można zdiagnozować luzy na prowadnicach zaworów bez ich zmierzenia na głowicy.

Może mechanik z ogromnym doswiadczeniem po diagnostyce komputerowej jest w stanie zaryzykować.

Ale ja byłbym ostrożny.

To pachnie naciąganiem.

 

 

Oglądnij sobie program <<Będzie pan zadowolony>> jak wiarygodnie są tłumaczone oszustwa mechaników.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nam wytłumaczył to na podstawie zbyt wysokiego cisnienia w kolektorze dolotowym ,które na zimnym silniku jest 2-3 razy wyzsze od wskazanego (kolejno przy 29C-64kPa,33C-73,42C-93kPa a przy 78C jest kuz ok i 36kPa). Mowil rozniez, ze jest to przyczyna tych 4 błędów oraz bardzo wysokiego spalanoa na starcie. Ogolnie mechanik wydaje sie konkretny bo na pytanie czy moze wyjsc, ze przyczyna bedzie cos innego odpowiedzial ze nie.ma takiej opcji, dziwil sie ze wczesniej nilt tego nie sprawdzil, serwis oferuje za free auto zastępcze, opinie na necie tez całkiem ok więc wydali sie wiarygodni. Kurde teraz nie wiem co robic no 2.5 tys to duzo jak na auto z 320tys, ale mowil ze jak zrobi taki remont silnika to jesli chodzi o spranosc tego elementu samochodu to spokonie kolejnych 150tys mozemy trzaskac.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak.

Ja opieram się na programie Tis.

Według niego to jest podane tak:

Zapłon załączony ale silnik nie odpalony (wszystkie odbiorniki wyłączone ) 80-106 kPa

 

 

Co do więcej informacji to już koledzy lepiej wykształceni :D ode mnie muszą się wypowiedzieć.

Może chłop ma jakieś doświadczenie w takiej diagnostyce ale mnie to się nie podoba.

A co jest gdy ten czujnik ciśnienia w dolocie jest uszkodzony?

Nie wiem czym to odczytywał .Czy manometrem czy przez złącze diagnostyczne.

 

 

A jeszcze mam takie pytanie.Był mierzony luz na zaworach?

Masz błędy od czujnika KZFR na wydechu więc możesz sobie zmierzyć sama.

Wypnij wtyczkę od tego czujnika i miernikiem ustawionym na 20V prądu stałego. kluczyk przekręcony w pozycję na której sie oświecają kontrolki i

mierzysz pin 2-masa powinno być >11 V

Potem pin 1-masa powinno być < 0.3 V

Potem przełączasz miernik na Ohmy miernikiem mierzysz pin 1-2 powinno być 7-13 Ohm

I jeszcze jest jedna porada sprawdzić sitko od tego elektrozaworu czy nie jest zapchane.

Ale to trzeba go wykręcić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Hej.

Auto odebrane od mechanika. Szczegóły opiszę później (jak odbiorę auto i dokumentację od teścia). W każdym razie silnik chodzi bez zarzutów - od 4 dni tata jeździ i brak problemów z gaśnięciem. Otrzymaliśmy również pełny rachunek z podziałem na poszczególne koszty.

 

Pozdrawiam i dziękuję wszystkim zainteresowanym za pomoc (w szczególności Tobie Adam).

Edytowane przez mig00ttka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Mam wrażenie, że uczestniczę w jakiejś niekończącej się historii w której główną rolę odgrywa moje auto. Kolejny akt dotyczy elektroniki. Od odbioru auta od mechanika silnik działa jak należy, nic nie gaśnie, moc jest i pod tym względem nie ma zarzutów (póki co użytkuje go jeszcze teściu). Powstał natomiast problem z elektroniką - już następnego dnia po odbiorze zaczął wariować - awaryjki same się odpaliły i nie chciały wyłączyć, problemy z otwieraniem drzwi z kluczyka, światła raz się włączały z automatu a raz nie itp. - tato pojechał do mechaników naprawiających silnik a oni umyli ręce mówiąc, że w elektronice nic nie ruszali i to nie ich wina. Ogólnie na tydzień temat się uspokoił po czym znowu jakieś wariactwa mu się załączyły a dzisiaj tato zamknął auto z kluczykami w środku i już ich nie otworzył (samochód się zatrzasnął). Pragnę zaznaczyć, że wcześniej w ogóle nie miałam problemów z elektroniką, więc tym bardziej mi to śmierdzi. Adamie powiedz czy znowu chcą mnie zrobić w konia? Chcę do nich zadzwonić i rzucić im konkretnymi argumentami, że jednak jest możliwość, że coś spiep**** podczas roboty i zażądać żeby się tym zajęli. Z góry pięknie dziękuję (wiem wiem, po raz kolejny :) ).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nikt ci nie powie na 100%

Może ześwirował alarm.

Nie koniecznie jest to wina mechanika.

Po prostu mogłaś trafić na problemowe auto.

Jakie pochodzenie auta jest(kraj)?

Może jest jakieś popowodziowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności