Skocz do zawartości

Opel Astra F c14nz Bardzo duże spalanie


Gość mortines

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 48
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość mortines

Tak dla upewnienia się zapytam.Jak mierzysz spalanie?

Tankujesz do pełna i przejeżdżasz 100 km i tankujesz ponownie?

Dwa razy tankuje do pełna w miesiącu, po wypłacie i mam spalanie jakie poszło na to powiedzmy 300km, i po przejechaniu 100 km od zatankowania, średnio wychodzi bardzo zbliżone.

 

Jak pół roku temu było po 13.5 a teraz masz po 12 to spory spadek, nie sądzisz?

Sądzę aczkolwiek tamto robił mi inny mechanik i nie pamiętam dokładnie ile było, mimo spadku i tak jest bardzo dobre ;- )

 

Dużo.

U mnie 13 to jest teraz zimą na krótkich odcinkach.

W trasie latem zszedłem do 8.

Ale miałem moment, że wyszło 34l/100km - walnęła lambda.Za autem czarno było.

 

Ciekawe, czy masz odpowiedni rozmiar kół/opon, bo to też potrafi przekłamać spalanie.

Ja lambdę zmieniłem, nie pomogło czyli była dobra ;) Rozmiar kół raczej dobry, ale sprawdzę jeszcze czy licznik się zgadza ze słupkami na drodze i z Navi ;) Ale raczej odpada.

 

Moja CD spala średnio 6,5 litra i to wydaje mi się dużo... latem ok. 5,6/100. Sprawdź jeszcze filtr powietrza i świeczki.

Filtr powietrza zmieniałem w lato, świece też są ok.

 

14-15 to ludzie tyle to 2,4 gazu spala w normalnej eksploatacji a nie 1.4 może Tobie jakiś wąż przecieka co raz parę kropli i z tond ta wartość poszukaj czy gdzieś nie cieknie.

Benzynę by było czuć a nie czuć nic żeby ciekła, sprawdzałem też w zeszłym miesiącu na kane czy nic nie cieknie powrotem do baku ale nie widać ani nie czuć nic żeby ciekło.

 

 

 

Jeszcze mnie zastanawia komputer, ale skoro wszystko jest dobrze,,, i po podłączeniu do kompa też nic nie pokazuje diagnostyka ładnie wychodzi to może być on zepsuty ??? W sumie 70 zł nie pieniądze no ale szkoda znów zmieniać coś co jest dobre ;D Nie mam innych pomysłów....

Edytowane przez mortines

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sprawdził sondę.Jak pracuje czy na dobrym zakresie.

To są o tyle dobre auta że musi się przytrafić naprawdę poważniejsza usterka aby wywaliło błąd.

Ale gdy sonda np. pracuje bliżej górnej granicy oscylowania rzadko schodząc na ubogą to może go lekko przylewać paliwem i więcej palić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TOMEK CORSA B 1.2 i 45km

Kolego odłącz sondę i zrób 100 km i zobacz ile spali bo te 14-15 to nawet z odłączoną sondą nie wyjdzie nie ma takiej opcji


A może przeczytamy temat jeszcze raz i z tond będziemy wiedzieć, że tu nie ma LPG?

w sensie że pb jeszcze spali mniej o to mi chodziło

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek ty kiedykolwiek jechałeś jakimkolwiek samochodem na włączonym spalaniu chwilowym?

Podczas przyspieszania wartości potrafią dojść do 40l ,potem spadają ale gdy masz sondę źle pracującą to jaka ci średnia może wyjść?

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TOMEK CORSA B 1.2 i 45km

ja bym odłączył sondę niech sterownik przejdzie w tryb awaryjny i spalanie spadnie ale to nie będzie świadczyło że to sonda może być coś innego

niby wszystko ok a spalanie na tym poziomie to tragedia coś jest skopane wiem że średnia może wyjść takie z uszkodzoną sondą ale nie przy 1.4

gdzie w mieści spalanie to mak 9 l pb jak wszystko ok spotkałem się ze spalaniem o 2 litry góra 3 z uszkodzoną sonda ale nie 6 gdzie niby ona jest dobra

przy spalaniu 15 na sto to nie może być tak że wszystkie parametry są w normie to nie możliwe

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to że założyłeś nówkę nic nie zmienia.

Sprawdziłeś chociaż multimetrem czy oscyluje od 0.1-0.9 mV?

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności