Skocz do zawartości

Mały remont silnika Y22XE metodą "zrób to sam".


Gość kaaaaaaa.k

Rekomendowane odpowiedzi

Bez urazy , ale tylko idioci leją naftę..... omega ma normę spalania (zużycia ) 1 litr oleju na 1000 km................. Leje sie olej silnikowy

 

 

No to ja się zaliczam do tych idiotów.

Co ma olej do odpieczenia pierścieni jeżeli olej ma własciwości smarujące a nafta dodatkowo myjące(penetrujące)

Tylko kolego tak u mnie jak i u kolegi Harnasa przyniosło to rezultaty

Poczytaj co pisał Harnas i ja.Ile nam spadło zużycie oleju po zastosowaniu nafty

Zacznij się kontrolować ze swoimi wypowiedziami.

Obrażasz ludzi.

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zgodzę się ale to go nie upoważnia do obrażania kolegi kaaaaaaa.k

Ja nie czuję się urażony bo nie napisał to w moim temacie.Ale troszkę utemperować go by się przydało.

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kaaaaaaa.k

No to może mała aktualizacja.

 

Po "remoncie" przejechałem już 2400km i auto dalej jeździ, co już samo w sobie uważam za duży sukces jako że pierwszy raz robiłem takie rzeczy przy silniku.

Szczególnie obawiałem się o poprawność dokręcenia głowicy i ustawienia rozrządu, ale jak na razie nie widać żadnych oznak problemów UPG, a i praca silnika jest równa.

Co do spalania oleju to cóż... pali dalej ;) Jeśli nawet mniej, to niewiele mniej. Ale olej w porównaniu do profesjonalnego remontu silnika jest tani, więc tak już zostanie.

Czasem na zimnym silniku wciąż wyświetla się kontrolka auta z kluczem - byłem sczytać błędy i okazało się że jest to błąd sondy lambda, ale póki co nie drążę tego tematu ;)

 

Na razie jest zima i brak warunków do dalszych prac, a i chyba ten silnik nie rokuje już zbyt optymistycznie, choć być może wraz z powrotem ciepłych dni dla treningu i z ciekawości zajrzę do pierścieni.

 

Jeszcze raz dziękuję za wszystkie porady!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

byłem sczytać błędy i okazało się że jest to błąd sondy lambda

 

Jeszcze pytanie jaki błąd i której sondy.Może być ze pluje olejem i druga sonda ci to pokazuje.

Ta rysa może pogarszać sprawę.

Ja bym jeszcze dał ceramizera.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co ma olej do odpieczenia pierścieni jeżeli olej ma własciwości smarujące a nafta dodatkowo myjące(penetrujące)

 

Dzieci kochane moje . Pierścionki na cylindrach mają "zamki".........................

Jak pierścionki są zatarte , to silnik nie odpali , bo też jest zatarty........................

\leje się olej silnikowy na gołe cylindry ( po zdjęciu głowicy ) i po 24/48 h ocenia się stan ubytku........................

czy to tak trudno załapać ??????????????????????? czy może w necie tego nie opisali ??????????????/ :lamer:


 

 

byłem sczytać błędy i okazało się że jest to błąd sondy lambda, ale póki co nie drążę tego tematu

 

 

A powinieneś , bo pękniEte kolektory w omedze to plaga. . wywalają szpilki i potem odczyt z lambdy ogłupi każdego......

 

Ps Nie masz bladego pojęcia jak odczytać samodzielnie błędy z kompa , ale piszesz co ci ślina na język przyniesie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vertix niemowlaku mnie uczono że pierścionki odpieka nafta.

Czego ciebie uczono nie wiem nie wnikam.

A złośliwości to stań sobie przed lustrem i się wywnętrz.

 

No i jeszcze jedno Vertix.Jaką poradę konkretną chcesz koledze przekazać?

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Vertix niemowlaku mnie uczono że pierścionki odpieka nafta.

 

Powiedzmy ,że jak byłem w szkole ( tak ze 25 lat temu ) , to wiedziałem , że pierścionki się nie zapiekają... Co to w ogóle znaczy ???

Albo są zatarte (zapieczone ) albo są dobre .... I się je wtedy nie wymienia.......

 

 

 

No i jeszcze jedno Vertix.Jaką poradę konkretną chcesz koledze przekazać?

 

Wymiana silnika jest dużo tańsza od wątpliwego remontu ( domorosłego samouka , który wiedzę czerpie z forum ).

Oczywiście ( jak zwykle ) jestem w błędzie , więc niech chłop napisze = z jakim momentem dokręcał śruby np na głowicy........

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzegorzyk

Mnie to zawsze zastanawia ,kto domowo-garażowym mechanikom wmawia że jak bierze litr oleju na 500-1000 km ., to wystarczy wymienić uszczelniacze zaworowe.

I od kiedy wymiana owych uszczelniaczy nazywana jest "Mały remont głowicy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności