Skocz do zawartości
kwoczk

Astra G 1.6 16v szarpie poczas jazdy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie !!!

Mam pewien problem z Astrą G 1.6 16v XEL

Otóż problem polega na tym że auto poczas przyspieszania zaczyna lekko szarpać,ale tylko czasami i lekko,przy gwałtownym wkręceniu go na wyższe obroty szarpanie ustaje ale gdy np zwolnię i np zaczynam przyspieszać np 5 bieg 90 km/h i gaz w podłogę to szarpnie kilka razy i dalej jest ok.Świece nowe,przepustnica wyczyszczona.Co może być powodem szarpania?,dziękuję z góry.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiele rzeczy.Myślę że wiesz o tym.Masz Opcoma to podłącz zrób sobie zapis parametrów pracy i trzeba szukać czy o od czujników czy od sprzęgła.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pod komp.podłączę dopiero w przyszłym tygoniu,czy będą błędy i od czego narazie nie wiem.Nie mam Op-Coma,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W dziale Opcom pisałeś że masz.

Trudno inaczej to wróżenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

He he ....tak miałem op-coma jakiś czas temu,zostały po nim tylko wspomnienia.Już podłączyłem pod komputer i zero błędów....

Zauważyłem dziś że po odpaleniu zimnego auta jadąc kilka kilometrów nie szarpie,dopiero po kilku kilometrach zaczyna szarpać i szarpie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Już podłączyłem pod komputer i zero błędów....

Jaki to był komputer?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

V-scan DS904 od Viakena

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to jeszcze możesz zrobić logi tym Vscanem i wtedy można zobaczyć czy to od silnika czy sprzęgła

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprzęgło raczej dobrze pracuje,z tym szarpaniem jest tak że są momenty kiedy normalnie jedzie ale czasem szarpie mocniej i częściej,jak wyczyściłem przepustnice to chwilę było ok,pózniej zaczął znowu swoje (może niedokładnie wyczyszczona)???,silnik chodzi równo i cicho,nie faluje od 2000-2500 szarpnie kilka razy najczęściej zmiana biegów

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przepustnica musiała by być uszkodzona.Brudna powoduje tylko falowanie.

szarpnie kilka razy najczęściej zmiana biegów

No i to twierdzisz że sprzęgło jest ok?Może masz cieknący uszczelniacz wału.Może masz zapowietrzający się wysprzęglik( albo zapowietrzony)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No i to twierdzisz że sprzęgło jest ok?Może masz cieknący uszczelniacz wału.Może masz zapowietrzający się wysprzęglik( albo zapowietrzony)

No nie twierdzę,trudno tak jednak jednoznacznie wskazać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No właśnie.Musisz dokładniej poszukać.Dla tego warto pobawić się logami bo wtedy można zobaczyć czy jakiś czujnik nie świruje.Wtedy prędej będziesz w stanie wykluczyć udział silnika.

A co do wysprzęglika możesz go sprawdzić czy nie zapowietrzony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A w jaki sposób można sprawdzić wysprzęglik?,jak,gdzie odpowietrzać?...

Bardzo szybko zmieniają się wskazania w oknie składu mieszanki paliwo powietrze bogaty,ubogi i tak w kólko na przemian.Czy to normalne?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak jak hamulce.Czarny kapturek zasłania odpowietrznikf13-w374-a-g-x17dtl.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak jak hamulce.Czarny kapturek zasłania odpowietrznikf13-w374-a-g-x17dtl.jpg

Dziękuję będę patrzył

Dziś sprawdziłem napewno to że auto zaczyna szarpać ale tylko wtedy gdy już temperatura jest około 80 na zimnym super chodzi,aby sprecyzować szarpanie to jest tak jakby zabrakło iskry albo paliwa na sekunde i za chwilę jest ok i znowu szarpnięcie....średnio 2,3 razy przerwie i to w przedziale 1800,2000 obr....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No więc dla tego pisałem aby podpiąć auto pod kompa,zrobić logi i ktoś kto na forum się na logach umie wyznać ci podpowie co jest podejrzane.Inaczej to wróżenie z fusów

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No więc dla tego pisałem aby podpiąć auto pod kompa,zrobić logi i ktoś kto na forum się na logach umie wyznać ci podpowie co jest podejrzane.Inaczej to wróżenie z fusów

Ok,jutro jak znajdę trochę czasu to zrobię logi i wrzucę..może wtedy coś się da uradzić

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Mam ten sam problem co kolega wyżej tez auto szarpie podczas dodawania gazu na biegu. Rowniez na zimnym silniku problem nie występuje. Bylem u jednego mechanika i stwierdzil klapy wirowe, drugi stwierdził że przepustnica. Wyczyscilem przepustnice i problem nadal występuje. Moze nadaje sie do wymiany ale chciałbym sie wcześniej dowiedzieć czy to na pewno ona jest winna. Komputer pokazuje błąd: P1112-62 Błąd nastawnika elektrozaworu dezaktywacji portu przy niskiej temperaturze. Silnik to 1.6 16v 105KM z16xep.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do sprawdzenia masz nastawnik.Pomierzyć co nawaliło.Tak sam nastawnik jak okablowanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rozumiem, że znajduje się on w pobliżu kolektora dolotowego przy klapach wirowych ? I jeszcze jedno czy nastawniki siłownik klap wirowych to to samo ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi