Skocz do zawartości
Malowany

Opel Agila 2001 - Nie działają zegary, licznik kilometrów.

Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby tak było, to kawałkiem drutu i magnesem mógłbyś wywoływać burze z piorunami, przyciągnąć słońce do powierzchni ziemi, a nawet zatrzymać rozszerzanie się wszechświata.

Tu trochę przesadziłeś.

Mając w latach 80 trabanta robiłem z kolegą eksperyment.Podczas pracy silnika kolega zdjął klemę z aku a ja mierzyłem napięcie.I napięcie zaczęło rosnąć do 18 V. Dalej nie ryzykowałem i założyłem klemę z powrotem i napięcie spadło do 14.1V. A dla czego ?

Po zdjęciu klemy altek nie widzi oporu i dźwiga napięcie. Jego ograniczeniem są diody prostownicze które nie wytrzymują pewnych wartości.

Po podłączeniu alka do aku altek widzi opór i ładuje prądem mu zadanym.

Jeżeli się mylę to proszę mnie poprawić.

Edytowane przez adam1954

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tu trochę przesadziłeś.

Mając w latach 80 trabanta robiłem z kolegą eksperyment.Podczas pracy silnika kolega zdjął klemę z aku a ja mierzyłem napięcie.I napięcie zaczęło rosnąć do 18 V. Dalej nie ryzykowałem i założyłem klemę z powrotem i napięcie spadło do 14.1V. A dla czego ?

Po zdjęciu klemy altek nie widzi oporu i dźwiga napięcie. Jego ograniczeniem są diody prostownicze które nie wytrzymują pewnych wartości.

Po podłączeniu alka do aku altek widzi opór i ładuje prądem mu zadanym.

Jeżeli się mylę to proszę mnie poprawić.

Pardon, że tak późno - poprawiam. Obwód szeregowy, wyjmujesz z niego opór (a więc jest mniejszy spadek napięcia), w dodatku indukuje się SEM. Inna sprawa też jaki miernik, pomiędzy czym mierzone napięcie.

Inna sprawa - no nie jestem mechanikiem samochodowym. Jestem elektronikiem, zajmowałem się też projektowaniem czujników do samochodów. Tylko tyle.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, w mojej Agilii 1,2 rok 2001 właśnie wymieniłem skrzynię biegów. Niestety okazoło się, że w "nowej" skrzyni nie ma miejsca na impulsator który podaje sygnał do licznika kilometrów i prędkościomierza, może u ciebie problem ze wzkazaniami powoduje właśnie ten element.

U mnie efekt jest taki, że prędkość ani prebieg w ogóle nie są pokazywane. Mam abs i z tego co się orientuję, to czujnik abs podaje również wskazanie prękości do komputara samochodu, moje pytanie brzmi czy da się przeprogramować "coś" aby licznik wskazywał sygnał z czujnika abs. Czy ewentualnie nowszy licznik pokaże wskazania z czujnika abs, czy nie???

Proszę o pomoc gdyż samochód będzie użytkowany przez świeżo upieczonego kierowcę, więc wzkazanie prękości będzie dla niego (a raczej niej ;) bardzo ważne.

Edytowane przez mel8n

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi