Skocz do zawartości
Kapiszonowiec

Reanimować czy dać sobie spokój?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Agile 1.2 16V benz 2000r. Dopiero co wymienilem sprzęgło(650zl) a teraz poszła skrzynia, wpadł do niej czujnik prędkości i dostał się chyba w tryby i teraz chrobocze (mieli) podczas wrzucania biegu. Wymiana sprzęgła to koszt około 800-900 zl no i plus naprawa prędkościomierza. Nie wiem co robic czy inwestować kase czy kupic coś do 8 tyś. Bo tyle mam. Doradzicie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kupić nie problem, bo ofert jest do bólu, ale kupić dobrze, to już inna kwestia. Może się okazać że wpakujesz się w kolejnego trupa, którego trzeba reanimować. Inna rzecz, że trudno sprzedać za dobre pieniądze wóz, który ma padającą skrzynię i niesprawny prędkościomierz. Sądzę, że to co zyskasz oszczędzając na naprawie, stracisz przy ewentualnej odsprzedaży.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To że stracę to wiem, wystawiłem go za 2800 do negocjacji(zero kontaktu), ale zacząłem się zastanawiać nad sensem kupowania innego auta, skoro to dobrze znam i wiem co trzeba zrobić. Jeżeli bym wymieniał to na podobny rocznik lub 2-3 lata młodszy. Mój mechanik sprawdzi nowe auto przed zakupem ale nie da się dokładnie sprawdzić i zawsze np. za rok też mogą wyjść "kwiatki" Kurcze nie wiem co robić a czas goni bo ze skrzynią coraz gorzej :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rób swojego. I nie jeździj bo doyebiesz tą skrzynię całkiem. Trzeba było od razu robić zamiast jeździć z taka awarią.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem, czy jest sens naprawiać skrzynię ze zmielonymi zębami. W dobrych pieniądzach można kupić używkę w przyzwoitym stanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Postanowione, wymieniam skrzynię :) będę musiał jeszcze zrobić prędkościomierz bo nie działa a tutaj już nie mam pojęcia co to może być. Wymieniłem czujnik w skrzyni biegów ale nadal nie działa, może chodzi o ten czujnik przy kole???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi