Skocz do zawartości

wymiana sondy lambda, pytanie


Gość redbull90

Rekomendowane odpowiedzi

Felicja ma oryginalną i przebieg 220 tys.

Mery 190 tys i obie ori.

Jak to mówią ,,jak dbasz tak masz,,

Może być że twoje jest zaniedbane.Tak się zdarza.Ale szkoda kasy na profilaktyczne wymiany.Bo profilaktycznie to pół samochodu musiałbyś wymienić.

Takie jest moje zdanie. :spoko:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 38
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

U mnie tak nagle pojawił się problem auto muli.

Wywala błąd za niskie napięcie sondy 1.

Na urządzeniu diagnostycznym podczas pracy auta jest 0,00V

Na zgaszonym aucie z zapłonem pokazuje 1,275V po odpaleniu wartość stopniowo maleje aż do zejścia na 0,00V i wtedy łapie błąd.

 

Przepływomierz przekladany/odpinany ten sam objaw.

Uszkodzona sonda?

Dolot ok

Wydech ok nic nie słychać.

 

Przepływomierz wskazuje temp. Wskazuje przepływ powietrza, TPS reaguje...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co mieszasz przeplywomierz w to?? co ma piernik do wiatraka. Sprawdz kablotek od lambdy i sama lambde. Nawet zwkla bateryjka 1.5 voltowa mozesz to zrobic lub miernikiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla informacji,przepływka ma bardzo dużo wspólnego z sondą.

 

Dokładnie dolot sprawdzić,włącznie z wszystkimi podciśnieniami,odmą itd.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolot podciśnienia odma wszystko ok tu nie ma się co czepić.

 

Przepływomierz raczej pracuje ok bo po podmiance i przed podmianką i z porównaniem parametrów z przed 2 tyg jak było wszystko ok są identyczne ilość powietrza i temp.... więc to raczej wykluczam...

pozostaje sprawdzić miernikiem ....

 

Mam nadzieje że przepustnica nie ma tu nic do tego?

 

A tą bateryjką to podać napięcie na przewód idący do sterownika i obserwować wskazania komputera diagnostycznego?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla informacji,przepływka ma bardzo dużo wspólnego z sondą.

 

Dokładnie dolot sprawdzić,włącznie z wszystkimi podciśnieniami,odmą itd.

 

Dokladnie kolego to nei ma nic wspolnego. To ogranicznik zadymienia jest tylko czyli ma stwierdzac czy idzie do silnika odpowiednia mniejwiecej tylko ilosc powietrza by ecm podawal pelna dawke paliwa zapisana wg mapy i tyle. Czyli ogranicza wtedy kiedy nie ma pelnej ilosci powietrza np przypchany wydech wytarty walek rozrzadu zawory nie otwarte w pelni z jakiegos powodu nie wiem zawalony kolektor jeden i drugi czy chocby to ze egr jest lekko otwarty. Zanizenie przeplywki to tylko obciecie dawki paliwa vczyli tracimy na mocy ale mimo to sklad spalin pozostaje nadal na wslasciwym poziomie. Inaczje to by zawory powypalalo itp sprawy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dla przykładu i nauki wyczep przepływomierz z rury dolotowej,przejedz się,jeśli da radę i zobacz jaki błąd wygeneruje.I môwie tu o Oplu a nie o Szmelcwagenie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli rozumiesz zasade dzialania silnika ZI i miales to na uczleni to bedziesz wiedzial co i jak. Czy sa pewne rzeczy ze saoba powiazane i czy ECM przyjmuje wartosc zastepcza czy tez nie. I to czy jest podzial na szmelcwagena i opla czy raczje na siemens bosch denso itd itd.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość redbull90

Znowu mi się zapaliła lampa CHE i błąd 171

Auto nie czuje by gorzej działało.

Miałem tylko taki objaw ostatnio, że zawiesiły się obroty na chwilę tj na luzie stojąc stanął na 1500 i nie spadały.

 

Jestem laikiem, stąd pytanie, czy ten błąd też może odpowiadać za katalizator?

Co wg was mam sprawdzić, często powtarza się proces sprawdzenia dolotu w aucie...? O co chodzi 2 tym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności