Skocz do zawartości

2.2 direct wysokie spalanie P1170-17 P1191-52


Gość alex.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Pacjent to Signum 2.2 Z22YH + LPG, rok 2003.

 

Od jakiegoś czasu wzrósł apetyt na paliwo (dwukrotnie). Po diagnozie komputerowej pojawiły się nast błędy:

P1191-52 Usterka układu ciśnienia paliwa

P1170-17 Układ paliwowy wadliwe działanie

P0420-12 Wydajność systemu katalitycznego poniżej wymaganej wartości (bariera 1)

 

Jazda na trasie: wysokie spalanie, podczas jazdy po jakimś czasie wystąpi małe szarpnięcie (prawie niewyczuwalne) i oświeca się kontrola klucza z samochodem. Zgaszę auto, odpalę ponownie i nic się nie świeci. Po jakimś czasie znów szarpnięcie i kontrolka. I tak w kółko...

Dziś: delikatne szarpnięcie, kontrolka, a po ok 2km tryb awaryjny i brak mocy. Zgasiłem, postałem chwilę, odpaliłem i pojechałem. Auto przez chwilę przerywało i przestało. Moc pełna, brak kontrolki.

 

Jazda po mieście: tylko wysokie spalanie. Brak kontrolki, nie przerywa, moc jest.

 

Auto samo z siebie nie gaśnie.

 

Macie pomysł? Pompa wysoka ciśnieniowa chyba raczej nie. Może czujnik ciśnienia paliwa wariuje? Sonda lambda?

Ew jest ktoś z okolic Katowic kto mógłby do tego zajrzeć?

 

Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie takie:Jeździsz na LPG i piszesz o dużym spalaniu LPG? Czy Pb?

Masz swój interfejs?

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, zapomniałem.

Spalanie LPG normalne. Tylko benzyny żłopie 2x więcej.

Jeżdżę na gazie, ale silnik i tak co któryś cykl pobiera PB, aby schłodzić wtryski.

U gazownika byłem w ramach gwarancji - z gazem wszystko gra.

Ma dostęp do TECHa. Kolega nim dysponuje, ale mechanikiem nie jest.

Edytowane przez alex.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik zlokalizowany. Bardzo łatwe dojście, kable wyglądają ok.

Czy ktoś z okolic Katowic użyczyłby swojego czujnika na chwilę? Dojadę i oczywiście odwdzięczę się.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czujnik zlokalizowany. Bardzo łatwe dojście, kable wyglądają ok.

Czy ktoś z okolic Katowic użyczyłby swojego czujnika na chwilę? Dojadę i oczywiście odwdzięczę

 

Kolego czy udało Ci się zlokalizować usterkę? U mnie zaczął się pojawiać błąd p1170-17 i próbuję go ugryźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności