Skocz do zawartości

Omega FL 2,5td problem ze skrzynią automatyczną


Gość Rychu94

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów :)

 

Posiadam od nie dawna omege fl 2,5td automat 2000 rok, i mam mały problem ze skrzynią gdy chce przerzucić z 2-go biegu na 3-ci zaczyna wariować nie chce przerzucić na wyższy bieg, dodaje gazu a obroty idą w gore jak by była na luzie jak dam gazu do dechy to lekko przyspiesza ale jak by przyspżęglała ale i tak nie przerzuci na wyższy bieg, a jak szybko wrzucę na N i z powrotem na D szarpnie ale przerzuci na wyższy bieg i jest ok, dodam ze dzieje się tak tylko jak się zatrzymam ,jak zwalniam i przyspieszam to jest ok, dzieje się tak przeważnie przy 60 km/h bylem u elektryka podłączył omege pod komputer i wyskoczyły następujące błędy skrzyni:

1: OBWÓD WEJŚCIOWY PRĘDKOŚCI OBROTOWEJ SILNIKA *brak sygnału

2: NIEPRAWIDŁOWE PRZEŁOŻENIE *sygnał nieprawidłowy

 

ktoś miał taki problem bo nie wiem czy naprawiać czy wymieniać skrzynie??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Lepiej by było jak byś dorzucił konkretny nr błędu.

Nie jestem fanem automatów , ale wiem ,że w omie co jakiś czas zmienia się olej w skrzyni . Z reguły robi się to metodą "dynamiczną".

Proste , ale często to jest panaceum na wszystkie dolegliwości automatu = w omie automat jest pancerny - awaria to niewiarygodna rzadkość.

 

Ps. Nie pamiętam , czy jest tam też filtr oleju .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzic wtyczki

czujniki predksoci sa dwa

wyjsciowy i wejsciowy

masz blad jednego z nich

mozliwe ze padl

moze wtyczka zasniedziala

na odleglosc ciezko bedzie

podjechac do warsztatu od automatow

sprawdza co i jak dokladnie

 

drugi to chyba selektor do czyszczenia

 

o wymianie oleju i filtra nie musze chyba pisac

do wymiany skrzyni jeszcze daleka droga

najpierw sprawdzic dokladnie i tyle

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

To chyba przesadzilem troche z odlegloscia bo po holowaniu swieci sie serwisowy.Przerzuca 1…2…3(jak w manualu) a juz na "D" tak jakby caly czas na 3.Wsteczny, N,P dziala.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bledy odczytane...nie zmienia miedzy 2a3 i 3a4.Po skasowaniu na kompie dalej to samo.Czyli raczej uszkodzona skrzynia.No chyba ze jest jeszcze jakies zwarcie na selektorze?

Bo przed wymiana oleju,uszczelek i filtra w skrzyni bylo troche wyciekow i jak zagladalem to selektor z wtyczkami jest w oleju.Chyba zabiore sie za demontaz i czyszczenie a jak to nie pomoze to chyba czeka mnie wymiana skrzyni.

Bo przed wymiana oleju,uszczelek i filtra w skrzyni bylo troche wyciekow i jak zagladalem to selektor z wtyczkami jest w oleju.Chyba zabiore sie za demontaz i czyszczenie a jak to nie pomoze to chyba czeka mnie wymiana skrzyni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności