Skocz do zawartości

Gaśnie po odpaleniu na zimnym silniku


Gość tubir

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie

 

Posiadam Opla Merivę 1.7 CDTI z 2003 r. Mam problem z odpaleniem auta na zimnym silniku. Zapalam i prawie od razu gaśnie - i tak kilka razy zanim dobrze się nagrzeje i mogę jechać. Słychać przy tym nierówną pracę silnika, a wręcz takie zrywy. Najczęściej na początku po odpaleniu od razu gaśnie a po 2-3 razem chodzi już dłużej - wtedy gazuję i próbuje jechać, często po kilku metrach mi znowu gaśnie. Jak już się rozgrzeję to jadę i nie ma problemu. Powtarza się on jak samochód dłużej stoi w bezruchu, przy niskiej temperaturze.

 

Samochód dwukrotnie był sprawdzany na komputerze (za każdym razem u innego mechanika) i nic nie wykazało.

 

Czy ma ktoś jakiś pomysł co to może być? Ja jestem samochodowym żółtodziobem który wydał ostatnio na naprawę 1600 zł i chciałbym choć trochę mieć jasność co to może być i jaki może być tego koszt.

 

Nie wiem czy to jest jakoś bardzo istotne ale od ponad 3 miesięcy dojeżdżam do pracy zaledwie 5,5 km, wcześniej dojeżdżałem 30 km w jedną stronę, może więc problem z tym że akumulator w tak krótkim czasie niewystarczająco się ładuje?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawa nie była związana z tym problemem. Na tej pochyłości nie sprawdzałem, nie mam za bardzo gdzie musiałbym zaparkować na noc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem identyczne objawy. Nie wiem czemu mechanicy przy takich objawach nie sprawdzaja zaworu csv na pompie wysokiego cosnienia ale to nalezy zrobic w pierwszej kolejnosci. Falowanie na zimny, gasnacy silnik az ktoregos dnia nie uruchomisz. Wymien zawor koszt to jakies 360zl.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuje najpierw z tą pochyłością, ktoś mi jeszcze powiedział że to właśnie układ paliwowy może się zapowietrzać. Potem sprawdzę ten zawór. Dziękuję za sugestie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

test pochyłości negatywny. Zaparkowałem na przodem w dół na wzniesieniu ok 15-20%, samochód stał jakieś 20h. Nic się nie zmieniło. Problemy takie same. Zauważyłem że najlepiej jak zaraz po zapaleniu od razu zagazuję i ruszę, wtedy 1-2 razy jeszcze zgaśnie i już normalnie działa. Jakbym tak zapalał bez gazu i ruszania to pewnie i z 10 razy zanim zadziałało by normalnie.

Rozumiem że pozostaje więc kwestia zapowietrzonego układu paliwowego bądź tego zaworu csv? Można coś jescze sprawdzić samemu czy raczej mechanik tu już teraz tylko wchodzi w grę?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności