Skocz do zawartości

Słabe ogrzewanie


Gość Calibra 2.0 8v 115

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Calibra 2.0 8v 115

Witam. Mam problem z ogrzewaniem w oplu calibrze 2.0 8v 115, bez klimatyzacji mianowicie trzyma temperaturę 90 stopni lecz z nawiewu leci tylko letnie powietrze co najlepsze

 

po załączeniu wentylatora przy chłodnicy powietrze leci zimnie, a po jego wyłączeniu staje się znów letnie. Dwa miesiące temu zrobiłem całą górę tzn uszczelka pod głowicą uszczelniacze, wymiana nagrzewnicy

termostatu. W jakiś tam sposób odpowietrzałem ten układ nawet dogrzebałem się jeszcze raz do nagrzewnicy aby sprawdzić, czy ta klapka ciepło/zimno się odpowiednio otwiera i

 

zamyka z tym nie było problemu dodam jeszcze, że nagrzewnica jest gorąca, a powietrze leci letnie próbowałem z innym korkiem od zbiorniczka

 

wyrównawczego, bo myślałem że nie trzyma ciśnienia też to nic nie dało. Jeszcze jedno mnie zastanawia, bo wentylator załącza się prawie przy 110 stopniach

 

jakby coś nie tak z czujnikiem, próbowałem na nowym czujniku to na postoju się coś tam wskazówka podniesie, a przejedzie się kawałek

 

to spada. Prosiłbym o jakąś poradę, bo nie wiem gdzie już szukać przyczyny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jeżeli nagrzewnica jest gorąca to obieg masz i w takim razie chyba klapka od ciepłego powietrza jest zawieszona.

Obydwa węże od nagrzewnicy są gorące?

Nie masz przed nagrzewnicą czasem zaworu trójdrożnego?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Calibra 2.0 8v 115

Nie nie mam właśnie zaworu trójdrożnego. Ale co tam można źle podłączyć do obudowy termostatu jak tam tylko wychodzi jeden wąż na chłodnice. A węże to raczej tak są dwa gorące od

 

nagrzewnicy.

 

Jeszcze myślałem zamienić te węże tylko nie wiem właśnie, czy coś to da, a klapka na 100% nie zacina się bo patrzyłem jak ona tam się porusza od spodu.

Edytowane przez Calibra 2.0 8v 115

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Calibra 2.0 8v 115

No właśnie nie wiem, czy tam mogłem coś źle wpiąć,a jest jeszcze możliwość, że jest ta nagrzewnica zapowietrzona ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Calibra 2.0 8v 115

No ok sprawdzę jeszcze jutro z tymi wężami,a co do odpowietrzenia tej nagrzewnicy to wystarczy któryś wąż zdjąć i odpalić auto, czy jak się do tego zabrać ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gdy występuje taki problem spuszczam ponownie płyn.Około połowy z układu i bardzo powolutku zalewam ponownie.Co chwilkę przerywając.Słychać wtedy gdy bąble bulkają w układzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Calibra 2.0 8v 115

A co z tym może jeszcze być, bo tak to leci takie letnie powietrze,a gdy załączy się wentylator przy chłodnicy to powietrze leci zimne ,a gdy wentylator się wyłączy to znów leci letnie powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności