Skocz do zawartości

Czy to wtryski?


Gość elcia2007

Rekomendowane odpowiedzi

Co do regeneracji koła to nawet bym nie myślał w tym kierunku bo to jest chwilowe zażegnanie sprawy jak ja to mówię. No i wiadomo cena kusi jak najbardziej ale jak by się okazała dwumasa do wymiany, i koleżanka chciała by jeszcze zatrzymać to autko na dłużej to nie ma się co zastanawiać i niestety ale należało by to zrobić na wszystkich nowych częściach żeby było spokojne spanie. I moim zdaniem musi to wymienić mechanik który zna się na rzeczy i doradzi oraz dobierze potrzebne nowe koło wraz z kompletnym sprzęgłem pasującym do pani auta,bo niestety tak się to wymienia tylko i wyłącznie cały komplet, nie stosuje się półśrodków w tym przypadku. Mechanik musi posiadać też wiedzę z dziedziny jakich firm warto zamówić cały komplet. A najlepiej zapytać na forum to postaramy się doradzić a następnie można mechanikowi poddać pod rozpatrzenie propozycji i niech się wypowie co sądzi w danej sprawie, pytać odrazu o ewentualne koszty robocizny, oraz całości, wtedy będzie także wiadomo czy nie chce naciągnąć na nie potrzebne koszty czasami, bo jak wiemy różnie to bywa z tymi warsztatami (chociażby widać jak postępują z klientami oglądając TVN TURBO będzie pan zadowolony).

Edytowane przez Leszek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość elcia2007

TVN Turbo oglądam też. ;) Z tego co się na czytałam na necie to robocizna nie powinna przekroczyć 600zl zobaczymy jak to będzie, może coś jeszcze innego;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może będzie coś innego kto wie? i nie będzie wymagało takiego wkładu finansowego tym lepiej ale zawsze warto czegoś ciekawego się dowiedzieć na co zwracać uwagę i nie dać się zaskoczyć, aby ciemnoty ludziom nie wciskali w tych warsztatach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwumasu nie ma w 1.7 dti i 1.7 cdti (z17dtl) 80km a ten ostatni nie był montowany w Merivie. wszyskie mocniejsze 1.7 cdti maja dwumas i turbine z zmienna geometią.W corsach i merivach są wtryskiwacze denso. Wbrew opiniom denso nie jest wcale takie złe(poza zaworem scv), problemem jest ze że nie ma czesci do regeneracji, a że wtryski zostały zaprojektowane na 200tys(na szczeście wytrzymują dłużej), ale na nieszczęscie auta zazwyczaj mają 200tys daleko za sobą(poza licznikiem), więc problem jest.

Słaby dwumas slychac przy gaszeniu, takie charekterystyczne brzęknięcie.

Edytowane przez mk5

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość elcia2007

Przy gaszeniu nie słyszę żadnego brzekniecia.

Leszku właśnie zastanawiam się czy nkd pozbyć się tej mery, pierwsza zima i już takie niespodzianki, wcześniej miałam benzynę i myślałam że jest droga w eksploatacji Lecz disel to już jest masakra dla mnie

Dordzy Panowie, pozwoliłam sobie nagrać film i uchwycić te brzęczenie. Dziś było bez szarpania. Lecz na biegu jałowym chodzi super na wstecznym też chodzi super na 1 jest ok, brzęczenia zaczynają się na 2, po wbiciu 3 i 4 ustępują.

Wracamy właśnie od mechanika. Pojeździłam z nim i stwierdził że niepotrzebnie panikuje gdyż nic się nie dzieje z autem....:D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech ktoś się jeszcze wypowie, ale moim zdaniem nie ma sie czego czepiać. Isuzu potrafi dziwnie pracować, mój tez dziwnie warczal.

 

Pisałem wcześniej.......

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość elcia2007

No dokładnie, ja miałam wcześniej Mercedes a klase ten samochód wprawił mnie w nerwicę gdyż co chwilę coś się działo dlatego teraz gdy Opel inaczej chodzi ciśnienie mi skaczę i panikuje. Mechanik pojeździl nim i mówi że te warczenie podczas zmiany biegów to normalna praca silnika i nie ma tu się czego czepiać. Nie wiem co mogłabym jeszcze zrobić aby o niego "zadbać" olej i filtry byly wymienione 4 tys km temu. Rozrząd był wymieniony 30 tys km temu. Akumulatory nowy Bosh 72 AH.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim dbaj by tankować na renomowanych stacjach, common rail nie lubi złego paliwa. Staraj się nie jeździc na niskich obrotach bo dwumas tego nie lubi.

Pompa wody była wymienian z rozrządem?

Olej jaki wlany?

 

Odnoście pracy silnika, te silniki dziwnie warcza, zarówno DTI jak CDTI, teraz ma 1.9TDI i praca jest normalna.

Ile pali Ci Meriva z tym silnikiem? Ja miałem Astrę z tym silnikiem(tym bez dwumasu 80KM? i paliła bardzo mało do 5.5 bez jazdy miejskiej. Leon o pól litra wiececej przy tych samych warunkach jazdy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość elcia2007

Powiem Szczerze że nie wiem czy pompa wody była wymieniona ponieważ mam fakturę od poprzedniego właściciela że rozrząd był wymieniany przy 155tys km ja mam teraz 181 tys. Ale wątpie żeby pompa była wymieniona gdyż tutaj pompa napędza pasem alternatora jest po drugiej stronie. Tankuje na Orlenie verve Zawsze. Co do spalania to już sama nie wiem ponieważ latem palił bardzo mało w trasie 5 litrów a w mieście 6,5 l. Jednak teraz trochę pali więcej ciężko mi to zmierzyć ale zbyt często mi się ta rezerwa Zapała. Może tankuje zbyt mało wlewam paliwa za 20-25zl i.jezdze przeważnie po mieście.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności