Skocz do zawartości

Spadające obroty


Gość Marcin444

Rekomendowane odpowiedzi

Wystarczy poszukać. ArKos to ładnie opisał.Ale to trzeba wpisać hasło w szukajkę .http://forum.samnaprawiam.com/elektryka-gdzie-szukac-komputerow-vt788.htm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 145
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Marcin podałem ci definicję twojego kodu błędu.Napisałem co masz sprawdzić.Więc zacznij sprawdzać a nie snuj domysłów.

 

A na marginesie to kiedy w końcu wpiszesz w profilu swój silnik aby nie trzeba się było domyślać i szukać we wcześniejszych postach.??

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zmierzyłem napiecie na kostce bo czujnika przepustnicy według wytycznych i dokładnie wynosi 5.07v. Czyli jest ok. Nie wiem gdzie dalej szukać przyczyny. Komputer do wymiany?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz w sterowniku pin

D2-masa (zapłon włączony) ma być 0V

C14 zapłon włączony 5V

C13 zapłon włączony przepustnica całkiem otwarta 4.2-4.8V

C13 zapłon włączony przepustnica zamknięta 0.3-1.1V

 

 

Te same piny od strony wiązki możesz przedzwonić miernikiem czy nie mają przebić przewody od tych pinów do potencjometru

 

Ale jest też w twoim aucie korektor oktanów.Może on jeszcze coś mieszać i trzeba będzie przestawić na odpowiednie.?

Ale to już wiem tylko tyle że jest gdzieś w rejonie zbiorniczka płynu chłodzącego.Kiedyś o tym czytałem a na schemacie teraz też widzę że masz coś takiego.

 

No i według schematu ten korektor jest wpięty do wiązki od potencjometru przepustnicy między pinem D2 a pinem B we wtyczce.

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek to miernik do reklamacji, nie spotkałem się, żeby było powyżej 5V.

4,7 to max.

Nie chce mi się czytać 10 stron, ale VSS masz sprawny?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja37 ale według błędu ma zwarcie do plusa.Więc wtedy by były wartości większe.

Błąd miernika można wliczyć w błąd pomiaru

Myślę że dla pewności powinien kilka razy pomierzyć a szczególnie w momencie wyskoczenia błędu

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jutro wezme sie i sprubuje sprawic aby znow wyskoczył ten bład i jeszcze raz zmierze. I ten sterownik tez pomierze tak jak bede umiał choć nie ukrywam ze nie wiem jak zabrać sie do tego co napisałeś tu:

 

To teraz w sterowniku pin

D2-masa (zapłon włączony) ma być 0V

C14 zapłon włączony 5V

C13 zapłon włączony przepustnica całkiem otwarta 4.2-4.8V

C13 zapłon włączony przepustnica zamknięta 0.3-1.1V

 

Nie wiem które to piny.

A ten kolektor oktanów to wiem gdzie jest i sprawdzałem go wizualnie. Jutro sprawdze czy kable nie mają zwarcia na tym kolektorze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności