Skocz do zawartości

Spadające obroty


Gość Marcin444

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

esli chodzi Ci o immo czyli immobilajzer to nie mam nic takiego.

 

Pewny jesteś że go nie masz?

Sprawdź pod osłoną kolumny czy na stacyjce jest cewka .

Ja w Favoricie 1991r miałem więc u ciebie raczej też jest.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 145
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dałbym sobie spokój z tym autem sle troche mi go szkoda bo mam wyremontowany silnik i skrzynie gdzie wydałem na cześci około4000 wiec szkoda by było go złomować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcin444

Witam .Dziś załorzyłem drugi sterownik używany ale sprawdzony i nic sie nie zmieniło. A na dodatek po paru minutach yskoczyły błędy.

15.czujnik temperatury płynu chłodzącego lub jego obwód. Jak zmierzyć ten czujnik?

33. Czujnik bezwzględnego ciśnienia w kolektorze wlotowym lub jego obwód, za wysokie napięcie (GM Multec, Bosch Motronic). Prosze o podpowiedz jak sprawdzić ten czujnik i gdzie on się znajduje?

34. Zawór układu recyrkulacji gazów wydechowych – okablowanie lub obwód układu recyrkulacji gazów wydechowych, wysokie napięcie (Simtec, Bosch Motronic) Tu też prosze o podpowiedz jak sprasdzić ten zawór i gdzie się znajduje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 w C14NZ nie ma EGR. Na pewno kupiłeś dobry sterownik?

 

Jak zmierzyć czujnik poczytaj.Na forum jest to wiele razy opisane.


33 pisałem ci o nim w poście nr.7 a ty to olałeś.

A wystarczyło wpisać w wyszukiwarkę i http://corsa-b.cba.pl/map.htm

 

https://forum.autokacik.pl/index.php?/topic/37272-map-sensor/

 

Mała lektura http://automatyka.ndl.pl/opel/bledy/c14nz.htm

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcin444

Sterownik kupiłem identyczny z parametrami tego starego.a map jest wymieniony na nowy już kilka miesiecy wczesniej.

Edytowane przez Marcin444

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to poszukaj u siebie EGR.Ja w każdym razie EGR w C14NZ nie widziałem.

 

Map nowy.No właśnie pytanie czemu? Pierwsze powinno się pomierzyć wiązkę.A masz przecież w opisie błędu ,,lub jego obwód,,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcin444

Przeprasam panoiwie za moją namolność ale normalnie mam dość. Myślałem że po wymianie tego sterownika bedzie git a tu lipa na całej lini. Teraz kiedy pojezdziłem nim pare kilometrów auto prawie wogule obmuwiło posłuszeństwa. Zaczeło gasnać na skrzyżowaniach i pracuje jak na dwóch cylindrach.nawet podmieniłem znów na ten stary sterownik i bez zmian.Ale z odpalaniem nie ma problemu. Dziś jeszcze zmierze wiazkę czujnika temp. oraz mapa i zobaczymy. Szkoda tylko tych 200zl za drugi sterownik jak nic nie pomogło.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności