Skocz do zawartości

Opel Corsa C 1.0 pali jak smok 10 L/ 100 KM w mieście


Gość SunnyDino87

Rekomendowane odpowiedzi

Gość SunnyDino87

Witam jak w temacie, mam pytanie ile wam pała wasze corsy bo to jest jakaś masakra ze pali aż tyle. Co prawda duże miasto w trasie spała ok 6-7 L/100 km LPG Gazu oczywiście!

Pozdrawiam

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez SunnyDino87

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gość krzysiek.tigra

witam moja 5,8 benzyny w cyklu mieszanym przy jeździe do 3 000 obrotów

Edytowane przez krzysiek.tigra

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały silnik więc trzeba go bardziej deptać żeby chciał jechać, a co za tym idzie dużo przez to pali. Moja siostra ma taki i pali coś koło 8/100km. Jak byś wziął 1,2 lub 1,4 to spalanie byś miał mniejsze bo nie trzeba ich tak na obrotach ciągle trzymać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SunnyDino87

:( tak myślałam, większość forów przekopałam lub rozmowa ze znajomymi i wszyscy jednogłośnie twierdzą ze to nie możliwe zeby z takim małym silnikiem tyle pił :-( Corsa jest z 2002 roku ma instalacje gazowa Stag 300 sekwencja. Dzwoniłam do autoryzowanych stacji, mówią ze jak sie nie swieci check engine to jest OK. Pomóżcie :-(

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Zapomniałam dodać najważniejsze ze chodzi o spalanie Gazu a nie benzyny ! :)

To jak to jest przecież małe silniczki 1.0 biją rekordy w ilości najmniej spalanej benzyny :-/ a pała tyle co np Suv No bez jaj

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez SunnyDino87

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dzwoniłam do autoryzowanych stacji, mówią ze jak sie nie swieci check engine to jest OK. Pomóżcie

 

Po prostu cię zbyli.Może pracować silnik na pograniczu błędu i nie będzie go wywalało ale dobra regulacja zmniejszy spalanie.

Zaloguj się http://lpg-forum.pl

Tam poszukaj polecanego gazownika w twoim rejonie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat dobry ale nie w tym miejscu.

 

Nawiasem mówiąc jest coś w tym że jednak małe motorki się nie sprawdzają w autkach, koncerny powoli odchodzą od wynalazków 1,0 T w aucie o masie ponad 1 tonę raz że to nie chce jechać a dwa pali dużo więcej niż większy motor bez turbo. Więc nijak to się ma do ekologii bo o to tu chodziło.

 

W twoim wypadku sprawdził bym jak autko się zachowuje na samej benzynie i dopiero sprawdzał co z LPG.

 

Temat przenoszę do modelu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie niklt nie zapytał, jakie trasy robisz. Jeśli tylko po mieście, to wcale się nie dziwię takiemu zużyciu paliwa. Jazda na zimnym silniku to jazda na ssaniu, a to pożera nawet 100% więcej paliwa. Napisz też, czy temperatura silnika jest odpowiednia. Możliwe że masz uszkodzony termostat i silnik nie może osiągnąć właściwej temperatury pracy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał mam w garażach taką Corsinkę.Po naszym miejscu zamieszkania pali ok 8.5 l.LPG.

Ale fakt na Pb warto pojeździć i sprawdzić ile na nim pali

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SunnyDino87

 

Po prostu cię zbyli.Może pracować silnik na pograniczu błędu i nie będzie go wywalało ale dobra regulacja zmniejszy spalanie.

Zaloguj się http://lpg-forum.pl

Tam poszukaj polecanego gazownika w twoim rejonie.

Dzieki za info! Jestem swiezaczkiem w tych tematach :-)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Rafał mam w garażach taką Corsinkę.Po naszym miejscu zamieszkania pali ok 8.5 l.LPG.

Ale fakt na Pb warto pojeździć i sprawdzić ile na nim pali

w waszym miejscu ? Czyli ? Ja mam na myśli Krakow.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jak na razie niklt nie zapytał, jakie trasy robisz. Jeśli tylko po mieście, to wcale się nie dziwię takiemu zużyciu paliwa. Jazda na zimnym silniku to jazda na ssaniu, a to pożera nawet 100% więcej paliwa. Napisz też, czy temperatura silnika jest odpowiednia. Możliwe że masz uszkodzony termostat i silnik nie może osiągnąć właściwej temperatury pracy.

Trasy robię średnio 10-15 km w jedna stronę, po paru minutach jazdy silnik ma temp 80 stopni Wiec chyba aż tak złe nie jest. Jestem trochę zła bo jak mam świadomość ze znajomej Honda civic z 97 roku pali po mieście 5 litrów, to nie ogarniam spalania mojej maleńkiej corsinki :(

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez SunnyDino87

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam napisał co robić.

 

Są polecane warsztaty i montażyści którzy tylko montują instalacje LPG a resztę zostawiają przypadkowi i szczęściu.

 

Małopolska ale nie Kraków tu bardziej okolice Oświęcim, Wadowice, Chełmek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności