Skocz do zawartości

Stukanie podczas kręcenia kierownicą


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukałem i nie znalazłem, może już ktoś o tym pisał.

Chodzi mi o stukanie podczas kręcenia kierownicą na postoju lub kiedy bardzo wolno jadę, kręcąc w prawo lub w lewo nie ma znaczenia czuć na kierownicy taki przeskok, czy też uderzenie, efekt mniej więcej ja przy zużytych przegubach podczas jazdy. Ale w moim samochodzie podczas szybszej jazdy (ponad 20 km/h) jazdy nie odczuwa się tych uderzeń.

 

I drugie pytanie czy w waszych astrach światła drogowe, również świecą nieco za wysoko, byłem na stacji diagnostycznej i mi powiedzieli ze tak już jest i nic nie da się z tym z robić , a dla mnie to one nie świecą na drogę tylko po koronach drzew.

 

Co do samochodu:

Opel Astra II

Kombi

Rok produkcji 1999

Poj. silnika 1,4 16V

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 49
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

I drugie pytanie czy w waszych astrach światła drogowe, również świecą nieco za wysoko, byłem na stacji diagnostycznej i mi powiedzieli ze tak już jest i nic nie da się z tym z robić , a dla mnie to one nie świecą na drogę tylko po koronach drzew.

Ten typ raczej tak ma, moja astra też tak świeci i dwóch moich kumpli mówi to samo. Koniec OT

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda na to że żywotność przekładni kierowniczej dobiega końca

nie strasz, samochód mam od nie dawna, i nie bardzo chce już inwestować w jego naprawę. A myślę sobie, że naprawy przekładni kierowniczej nie należą do najtańszych. Poradźcie co mam robić, może nie jest z nim tak źle. A jak z nim pojadę do warsztatu to o co mam pytać, nie jestem specem od mechaniki pojazdowej więc nie chce być frajerem, który zapłaci za wszystko co jest możliwe przy naprawie w/w układu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

to Ci suka po jednej stronie?? u mnie stukało po jednej stronie i okazało się że były zużyte górne części amorka (te wszystkie gumy). a doszedłem do tego w ten sposób jedna osoba siedziała i kręciła kierownicą w miejscu a ja sie przyglądałem amorkowi i było widać jak sprężyna przeskakiwał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jogi1982

witam u mnioe w astrolocie tak samo stuka odglos dochodzi mozna powiedziec z okolicy nóg

centralne srodek czyli nie zadne przeguby itd musle ze cos stuka od łaczekia koła dierowniczego do momentu połaczenia go z przekładnia czy pomiedzy w srodku w kabinie jest jakieś łaczenie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie wyczaiłem dźwięku, lecz uczucia na kierownicy, powtarza się ten dźwięk co jakieś 45 stopni obrotu kierownicą

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość barteklodz

tam jeszcze jest łożysko całej kolumny , jak je szlag trafi to są stuki przy kręceniu kierownicą i sprężyna przeskakuje :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności