Skocz do zawartości

Stukanie podczas kręcenia kierownicą


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 49
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

Trzeba podnieść samochód i poruszać kołem w poziomie i pionie. U mnie, wyszło że mam rozwalone drążki kierownicze jest luz przy maglownicy. Sam nie dam rady z tym tu potrzebny kanał lub podnośnik. Przy okazji warto wymienić końcówki sworzeń . Ja wymieniam cały zestaw czyli wahacze i całą resztę wymienioną wcześniej. nie będę siadał do tego jeszcze raz za miesiąc czy dwa bo trwałość tych elementów jest podobna. Przebieg około 150tyś/km robi swoje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ja nie wyczaiłem dźwięku, lecz uczucia na kierownicy, powtarza się ten dźwięk co jakieś 45 stopni obrotu kierownicą

i doszliscie co to jest bo ja tez mam takie stuki u siebie i jeszcze nikomu nie udalo sie nic znalezc.

zawieszenie podobno ok. moze to samo kolo kierownicy, albo sterowanie radiem bo to taki plastykowy dzwiek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u jednego mechanika, kazał mi podjechać do specjalistów od opla bo on nie miał do czynienia z elektrycznym wspomaganiem a to jest jego zdaniem problem. Zobaczę to wam opiszę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

a więc co do tych stuków z przodu - ja mam takie delikatne pukanie najczęściej przy skręcaniu w prawo na wprost ustaje, słychać tylko przy wolnej jeździe i na wybojach. byłem u jednego mechanika podniósł aśkę i badając na różne sposoby nic nie zauważył. razem z nim próbowałem zlokalizować luz ale naprawdę nic, zero, sztywniak. kazał mi jechać na diagnostykę i tam siedziałem z 15 min i dopiero kolejny ekspert podchodzący z ciekawości wykrył luz pionowy na ogumowanej części plastikowej zwanej ,,łącznik stabilizatora przedni". może się wydawać że napewno nie to, ale ja sam zauważyłem iż te dziwne trzaski dochodzą z luzu na gumie która poprostu skrzypi a wewnątrz wydaje się że to stuki. można z tym jeździć ale to trochę denerwuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam , że raz na Autokąciku ktoś pisał o zapowietrzonym układzie wspomagania kierownicy i też tam chyba było o stukaniu. Niestety szukajka tam nie działa i nie jestem w stanie zapodać linka. Trzeba by rzucić nowy wątek :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam,

prześledziłem ten wątek... i chyba tu napiszę, bo mam podobne objawy. U mnie jest coś takiego:

a. nie zawsze, ale dość często podczas ruszania, wyczuwam na kole kierownicy delikatne puknięcie

b. gdy stoję (silnik uruchomiony) i skręcam w lewo lub prawo, to w momencie, gdy zatrzymuję kierownicę, również wyczuwam na niej delikatne puknięcie

c. od jakiegoś czasu zauważyłem, że ciężej się skręca (oczywiście na postoju, lub gdy auto ledwo się toczy) - jakby coś ze wspomaganiem

Jaką diagnozę byście wystawili biorąc pod uwagę powyższe spostrzeżenia? :cry:

 

PS. Na jesieni wymieniane drążki, lewy sworzeń wahacza (stukało na zakrętach) i ostatnio lewy łącznik stabilizatora (tarło coś podczas skrętów /jakby guma o metal/ jak auto się rozgrzało - okazało się, że to łącznik -> to takie info dla kogoś, kto spotkał się z czymś podobnym)

 

Dzięki,

 

Pozdrawiam,

Łukasz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość borka232

a u mnie jak jadę i skręcam w prawo (najczęściej) piszczy prawe koło... przyhamuje i jest cicho ale po jakims czasie znowu się powtarza :cry: a dziwne jest to że w tamte wakacje piszczało... po zmianie opon na zimowe nic i teraz na wiosnę jak znowu zmieniłam opony na letnie znowu piszczy http://forum.opel24.com/public/style_emoticons/default/biggrin.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności