Skocz do zawartości

Stukanie podczas kręcenia kierownicą


Rekomendowane odpowiedzi

Gość andrzej_m55

luko, Jeśli przy ruszaniu i skręconych kołach jest drganie i stukanie na kierownicy to wskazuje na przegub. Tyle że te następne twoje spostrzeżenia wskazują na wspomaganie

Sprawdził bym też ten mały krzyżak który łączy kierownicę z listwą

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 49
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Przy ruszaniu na skręconych kołach nie ma drgania.

 

Co do wspomagania - to co i jak sprawdzać? Co ew. wymieniać? Słyszałem, że jakiś olej się tam wymienia.. tylko nawet jak wymienię ten olej (czy cokolwiek innego) to czy to pukanie ustanie.. chodzi mi o to, czy po prostu już się jakiś luz gdzieś nie zrobił..?

 

Sprawdził bym też ten mały krzyżak który łączy kierownicę z listwą

Nie bardzo wiem o czym piszesz... :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

Słyszałem, że jakiś olej się tam wymienia.. tylko nawet jak wymienię ten olej (czy cokolwiek innego) to czy to pukanie ustanie..

Jak nie wymienisz to nie będziesz wiedział

Zdaje się że zupełnie się nie znasz to będzie ciężko ci wytłumaczyć

Nie znam zbytnio Astry H ale tam pewnie jest jak i w innych autach

Zbiorniczek jest przy grodzi kabiny od str. pasażera

Dołączona grafika

Sprawdził bym też ten mały krzyżak który łączy kierownicę z listwą

Chodzi mi o ten hmmm zapomniałem jak to się nazywa :beer: Powiedzmy drążek co idzie od koła kierownicy do maglownicy, w kabinie przy pedałach jest łączenie Kardana taki krzyżak. Czy tam nie ma luzu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne za odpowiedź. Wiesz, ja i tak pewnie tego bym nie zaprawiał, bo - tak jak piszesz - nie znam się na tym zbytnio :beer:

 

Takie moje spostrzeżenie.. jeśli faktycznie przez ten olej, wspomaganie chodzi ciężej, to czy jakiś element mógł się przez to wyrobić i w efekcie te puknięcia? ..chociażby ten "krzyżak", o którym pisałeś..?

Ok, nie ma co gdybać.. podjadę do mechanika niech mi to sprawdzą, a olej we wspomaganiu niech wymienią.. w końcu nie zaszkodzi.

 

PS. A jeszcze co do wspomagania.. czy tylko olej można wymienić.. czy może coś jeszcze warto sprawdzić?

 

Pozdrawiam,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

czy tylko olej można wymienić.

Olej wystarczy.

Daj znać jak odbierzesz od mechanika i powiesz czy wymieniali coś w przekładni kierowniczej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pawel1924

Witam, a na co może wskazywać takie "głuche" stukanie?

 

Występuje ono przy jeździe po dołach.

 

Ostatnio otworzyłem okna i jadąc z małą prędkością ruszałem kierownicą na lewo i prawo i za każdym ruchem było słychać taki głuchy stukot...

 

I tam muszę jechać z tym do mechanika ale zawsze jak wy coś podpowiecie to nie pojadę kompletnie zielony :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marpusz

Witam

 

Panowie potrzenbuję pomocy :? mam tak samo stuki w kierownicy ale takie że słychać to z 20 metrów jakby ktoś gwozdzie wbijał młotkiem ;/ byłem u mechanika powiedział mi ze to jakieś gumy na wahaczu i coś tam i wymienił (170zł z częściami) ale nic to nie dało. Teraz mi mówi że drążek a raczej jego końcówka ma luz maly w lewym kole i to od tego ale wole dopytać u was żeby znowu nie płacić niepotrzebnie.. stuki obrazuje film - słychać je tak samo wewnątrz auta i bardzo "czuć" na pedałach i kierownicy. jak trzymałem sprężynę z lewej podczas kręcenia kierą to czuć jak cała wibruje. od góry pod maską przy łączeniu amora w kielichu jak jest ta guma to po zdjęciu nakłądki widać jak całość wraz z gumą przesuwa się leciutko przy kręceniu kierownicą - to normalne? ruch to jakieś 2mm może mnie ale widać że się rusza. co na wasz gust może powodować takie walenie? może to być wina drążka? chciałbym zapłacić za zrobienie tego a nie wszystko pokolei aż mechanik dojdzie do tego gdzie jest problem?? ;p

 

FILM -

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności