Skocz do zawartości

Stukanie podczas kręcenia kierownicą


Rekomendowane odpowiedzi

Gość andrzej_m55

czy to normalne ze na kielichu przy mcowaniu amora w tej gumie to sie lekko przesuwa przy kreceniu kierownica

??

Możesz śmiało go wyciągać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 49
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

to i ja się podepnę z moimi objawami...jadę do mechanika ale jakąś wiedzę chciałbym najpierw nabyć.

 

U mnie przy kręceniu kierownicą (prawo,lewo) występują stuki i czuć na kierownicy jakby "drgania-przeskakiwania"

 

na postoju również przy minimalnych ruchach prawo-lewo można wyczuć wyraźny luz.

 

co to może być?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy kręceniu kierownicą (prawo,lewo) występują stuki

Zacznij od sprawdzenia górnych łożysk zawieszenia amortyzatora,,,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo9876

Witam wszystkich!

Pozwolę się podpiąć do tematu...Czytając moje objawy są podobne,ale jednego nie znalazłem,mianowicie tak jak u innych występuje u mnie puknięcie przy maksymalnym skręceniu w lewo bądź w prawo,ale na prostej drodze powyżej 100km strasznie mi trzęsie kierownicą(dopiero robiłem przegląd i podobno zawieszenie sztywne,brak luzów),dlaczego?

I niepokoi mnie jeszcze jedna dolegliwość...

podczas jazdy ok 80-100 i powyżej przy np.zmianie pasa bądź przy wyprzedzaniu skręcając kierownicą czuję mocne drgania w kierownicy,jakby koła były luźne(ale tylko gdy dokonuje ruchu kierownicą)...a gdy się wyprostują koła to przy tej prędkości nic już nie czuć dopiero przy większej prędkości na prostym odcinku.Planuję dalszy wyjazd i zastanawiam się czy mogę tak na razie jeździć???Proszę o pomoc....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podczas jazdy ok 80-100 i powyżej przy np.zmianie pasa bądź przy wyprzedzaniu skręcając kierownicą czuję mocne drgania w kierownicy,jakby koła były luźne(ale tylko gdy dokonuje ruchu kierownicą)...a gdy się wyprostują koła to przy tej prędkości nic już nie czuć dopiero przy większej prędkości na prostym odcinku

Sprawdź czy napewno dobrze dokręciłeś koła, u mnie było coś takiego a po jakimś czasie i na prostych kołach były drgania aż wreszcie stukot.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pablo9876

Witam!

Jeśli chodzi o mój problem to doszedłem w czym tkwi problem....stuki w kierownicy faktycznie zmniejszyłem poprzez regulacje kierownicy(za bardzo wysunięta,lecz całkowicie go nie usunąłem),dzięki za radę.Jeśli chodzi o trzęsienia to okazało się że to końcówka(jakim cudem na przeglądzie tego nie wykryto to nie mam pojęcia)

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności