Skocz do zawartości

Obniżenie Opla Astra H OPC ?


Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsze primo: IDS to elektroniczna regulacja twardości w oparciu np. o przechyły boczne, czy skok amortyzatora na nierównościach. Dając krótsze sprężyny (i zarazem twardsze, bo praktycznie zawsze tak jest) zakłócasz pracę układu zarówno jeśli chodzi o ugięcie jak i przechył boczny. Skutek tego będzie taki, że amory zawsze będą latać "na flaka" bo system nie wykryje wymaganego do ich utwardzenia ugięcia oraz nie będzie w stanie ustawić sportowej charakterystyki, bo nie wyczai bocznych uchyłów nadwozia. Tak na szybko, dwa najjaskrawsze przykłady. Pomijam zbyt wąski zakres pracy amora, który jest przystosowany do pracy w PEŁNYM zakresie i ma długie tłoczysko - przy porządnej muldzie można go rozpierdzielić.

Drugie primo: jak każde urządzenie elektroniczne, sterownik bazuje na odczytach z kilku miejsc. Jeśli coś przestanie się zgadzać, to może wywalić błąd. Niedorzeczne jest, aby mając np 90km/h, pedał gazu w podłodze, jadąc po ostrym łuku nie zaliczyć wymaganego przechyłu nadwozia, jeśli system JESZCZE nie włączył utwardzenia amorów... Nie twierdzę tu, że na pewno wywali, ale jest duże prawdopodobieństwo. To też taki najbardziej jaskrawy przykład.

 

Ludzie zakładają, załóż sam. Chętnie poczytam dokładnie co się po czasie stało. Masz jak się chwalisz duże doświadczenia w zakresie zawieszeń, więc pewnie dasz radę.

Ludzie też tną sprężyny, żeby obniżyć zawias, ludzie też używają klamr na zwoje, żeby obniżyć zawias, ludzie dużo rzeczy robią. Ciekawe, ile byś z tych rzeczy zrobił sam...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Czego się tak pienisz? Nie szło od razu dać merytorycznej odpowiedzi popartej jakimiś przykładami, tylko pisać "nie da się"? Ktoś za parę lat przeczyta ten teks i będzie miał jakieś szersze pojęcie i może poważniej się nad tym zastanowi, a tak to co? Tu przeczyta że ktoś pisze, iż się nie da bo się nie da, na innych forach 10 osób napisze że zglebiło i jest ok. I jak myślisz, czyje wypowiedzi wtedy weźmie pod uwagę?

 

Dziękuje za bardziej szczegółowe nakreślenie problematyki związanej z całym układem IDS+ :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś się pieni, to na pewno Ty. Kolejny post z agresją i zaczepką.

Mam propozycję: nie szukaj guza na siłę, nie psuj atmosfery, a jeśli przeczytasz, że ktoś sugeruje wymianę całości, to nie skacz "bo ja jednak wiem jak działa IDS" tylko zapytaj, dlaczego całość do wymiany.

Sam się zaorałeś, bo pisząc, że wiesz jak działa IDS, tak naprawdę nie wiesz jak działa... na google można kilka obrazków podejrzeć i przeczytać kilka rzeczy, ale stricte techniczne szczególiki są raczej niedostępne.

Pytałeś, dostałeś, ale daj już odbój i nie prowokuj. Młody jesteś, gorąca głowa, więc ochłoń troszkę, bardzo proszę...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młody to ja byłem kilkanaście lat temu :P Po za tym pisałem o działaniu amortyzatora w odniesieniu do ich żywotności a o działaniu całego systemu wokoło faktycznie nie miałem wiedzy i dziękuje za jej pogłębienie. U mnie agresja na poziomie 0, więc "szczypać się" nie zamierzam.

 

Miłego wieczoru i jeszcze raz dzięki za objaśnienie całej problematyki :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, zwykłe amortyzatory odchodzą powoli do lamusa. Trzeba się przyzwyczajać powoli do zelektronizowanych aut, niedługo w najniższym segmencie będą wszystkie nowinki, które dziś oferują highendowe marki. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie widzę i generalnie nie ma nic przeciw jeśli ma to pomagać - tylko żeby chociaż pedał gazu i kierownicę zostawili do naszej dyspozycji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomnij

auta robia naszpikowane elektronika

i coraz czesciej pada ona zaraz po uplywie gwarancji

o jakosci wykonania juz nie bede pisal

coraz gorsze robia auta

widze co przyjezdza do mnie

niewazne jaka marka

im nowsze tym gorzej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektronika jak elektronika. Ja to się zastanawiam czy czasem nie kupić kilku vałek, kilku 1,8T itp żeby było co wsadzić pod maskę za kilka lat, zamiast tych kosiarek :-P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomnij

auta robia naszpikowane elektronika

i coraz czesciej pada ona zaraz po uplywie gwarancji

o jakosci wykonania juz nie bede pisal

coraz gorsze robia auta

widze co przyjezdza do mnie

niewazne jaka marka

im nowsze tym gorzej

Amen...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję panowie za obszerne wyjaśnienie tematu, niestety będę ubolewał nad tym, ponieważ w planach było obniżenie samochodu, lecz jednak wole zachować w pełni sprawny system.

Jedynie słuszne rozwiązanie, to kupno felg 19", ponieważ aktualnie mam oryginalne 18", a na felgach z numerem wyższym będzie wyglądać o niebie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności