Skocz do zawartości

Twarde węże chłodnicy Astra H


Gość mariusz1415

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 110
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jak widzę braki wiedzy w pewnych zakresach, to mam uzasadnione obawy o jakość takiej naprawy - żeby nie skończyła się wymianą silnika.

Kilka szybkich pytań do autora:

- czy wie, jaki powinien być luz na zamkach pierścieni i jak go prawidłowo uzyskać? (jeśli okaże się że są zjechane)

- czy zna procedurę demontażu i montażu rozrządu w tym silniku i czy ma blokady?

- czy wie, jak zweryfikować stan rozrządu (wyciągnięcie łańcucha, stan napinacza i ślizgów)?

- czy wie, co przy okazji demontażu głowicy należy wymienić/zastosować nowe?

Jeśli na którekolwiek pytanie odpowiedź brzmi "nie" to oddać do mechanika.

 

U mnie w warsztacie standardowy koszt wymiany samej uszczelki głowicy oscyluje w okolicy 1200zł z częściami niezbędnymi przy tej czynności.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arkos na trzy pytania znalazł by odpowiedź czytając twoje wypracowania :spoko:

A trochę tego zrobiłeś.

Do tego trochę innej lektury.

Dla tego pisałem aby poczytał lekturę.

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zgadzam, żeby znalazł. Ale nie oszukujmy się, doświadczenia nie da się nauczyć - to trzeba nabyć z czasem, czyli praktyka czyni mistrza. Eksperymentowanie na swoim własnym aucie może być kosztowne i piszę to ja, który jako nastolatek wszystko chciał robić sam, bo przeczytał/podpatrzył/zasłyszał. A z reguły kończyło się podwójnymi lub potrójnymi kosztami... Szkoda uczyć się na własnych błędach - lepiej na cudzych, bo taniej wychodzi :-D

Najpierw mocna teoria, potem do tego dodać narzędzia, potem bazę wiedzy (dane techniczne, schematy, procedury, biuletyny itp) i można się zabierać powoli za temat. Szkoda, żeby chłopak musiał kupować silnik, bo np. źle poskładał rozrząd i mu zawory sklepało albo zerwało łańcuch... Za drogie zabawki.

 

 

Jestem umówiony z mechankiem na piątek.

Słuszna decyzja, przede wszystkim rozsądna. Szacunek za obiektywną ocenę własnych możliwości : SMILE :

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mariusz1415

Nawet bym nie prubował jakoś tego robić bo tylko bym się w koszty władował.

Ja osobiście mu życzę aby trafił na takiego mechanika co wie co robi.(jak Ty :spoko: ).

Ciężko o takiego mechanika.

Ten z którym jestem umówiony powiedział że jeszcze swoim manomerem sprawdzi. Ciekaw jestem co to może być i jakie będą koszta.

Próba olejowa zwiększyła ciśnienie czyli tylko coś z pierścieniami na to wygląda nie?.

Może ktoś na forum może polecić mechanika z okolic Rybnika.

Edytowane przez mariusz1415

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mariusz1415

Witam.

Mechanik powiedział że wszystko jest w pożądku ,robił pomiar na zimnym i ponoć jest 0,5 bara różnicy powiedział ze to się nie kręci do końca tylko 3, 4 razy i odczytuje wynik.

Prawda to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności