Skocz do zawartości

Corsa C 1.2 problem z gazem


Gość KL4K50N

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Moja żona ma od jakichś kilku dni pewien dziwny problem. Postaram się Wam to jakoś najprościej wytłumaczyć.

Auto odpala bez żadnego problemu, nie szarpie, nie dławi się, żadne kontrolki się nie pokazują oraz obroty nie falują.

Dzieje się to przeważnie gdy jedzie na 3 biegu i chce wrzucić na 4. bieg wchodzi normalnie ale gdy dodaje gazu przez jakieś 1-4sekundy jest zero reakcji i dopiero potem zaskakuje i normalnie przyśpiesza. Parę dni temu zdarzyło się to tylko raz, a już dzisiaj mówiła mi, że chyba z 5 razy na odcinku 50km. Co może być przyczyną "myślenia gazu" ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Wiele rzeczy.

Przepustnica,przepływka,EGR, sonda ,ślizgające sie sprzęgło i koła.

Warto podpiąć pod komputer i sprawdzić czy jakieś błędy są zapisane.I jak pracują poszczególne elementy.(czujniki)

 

Gdy przekręcasz kluczyk w stacyjce i odczekujesz na autodiagnostykę to autko z kluczykiem gaśnie czy dopiero po odpaleniu silnika?

 

A na marginesie to pytanie dla czego nie zakończyłeś tego tematu http://forum.opel24.com/topic/77591-problem-z-temperatura/page-3

?

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za info. Niestety nie mam żadnego interfejsu by sprawdzić błędy... Jedyne co posiadam to ELM'a ale to pewnie nic nie wykryje. Co do Twojego kolejnego pytania to muszę sprawdzić czy kluczyk gaśnie czy tez nie (i kiedy)...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że podczas wciśnięcia gazu w podłogę obroty stoją w miejscu (podczas jazdy), dopiero za chwilę "coś" puszcza i normalnie idą w górę i auto przyśpiesza. Co do kupna opcoma to zanim to przyjdzie to żona do roboty może nie mieć czym dojeżdżać :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to co ci można doradzić innego? Wymienić pół silnika?Musisz zrozumieć że nowa motoryzacja opiera się na czujnikach (elektronice).Jedyny sposób na sprawdzenie tych czujników to podgląd ich parametrów pracy w programie diagnostycznym.

Można tez inaczej ale to musisz miernikiem sprawdzać każdą podejrzaną część.

Co wolisz?

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem teraz osobiście sprawdzić jak auto się zachowuje. I tak, autko z kluczykiem gaśnie wraz z innymi kontrolkami przed uruchomieniem silnika. Przejechałem się kawałek i od razu miałem ten problem. Występuje on na biegu 3 jak i 4 gdy obroty są lekko ponad 2000, wtedy czuje tak jakby lekko się dławić zaczyna, nic, nic i potem znów zaczyna jechać normalnie. Dojeżdżam na 4 do ronda, wrzucam 3, łapie te 2000 obr i już zero gazu przez 2-4 sekundy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic to nie daje

trzeba szukac

cos sie ewidentnie zawiesza

linka ?? watpie bo chyba masz elektroniczna przepustnice

moze sama przepustnica sie blokuje

na odleglosc nikt nic nie pomoze

mechanik sie klania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności