Skocz do zawartości

Wysoka temperatura plynu brak ogrzewania syf w zbiorniczku wyrownawczym


Gość Gryceq

Rekomendowane odpowiedzi

No tak tez o nich słyszałem jedne z bardziej udanych a tu taki klops:/ to teraz juz dupa trzeba robic bedzie uszczelke rozrzad i pompe przy okazji...

Moze orientujesz sie ile to moze kosztowac?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No rozrzad to i tak trzeba wymienic bo raczej stary nie wchodzi w gre zeby wymieniac pompa pewnie.

No to mam niezly wydatek...

Narazie dzieki za pomoc zobaczymy co wykaże jeszcze test spalin jest jeszcze nadzieja

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TOMEK CORSA B 1.2 i 45km

To zależy w jakim stanie jest głowica ja bym zrobił ją kompleksowo żeby to pobyło ogólnie koszty nie małe w przedziale 1500-2000 to zalezy też od mechanika ile skasuje bo częśći bez głowicy to jakieś plus minus 1000


Nadzieja umiera ostatnia Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem tu swiezy i przewalilem juz chyba caly internet.

 

Na pewno nie.

Chucka Norrisa spotkałeś?

 

Uszczelka nie tragedia, tylko już nie jeździj, bo pierścienie będą też szmelc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,otóż dzisiaj przyjechalem po moja viki i co ofkrylem patrzac do zbiorniczka z plynem. Ze zamarzl tznjest taka kasza i to samo w przewodach wszystko przyparzniete,musial byc gowniany plyn w sumie to go nie sprawdzalem bo jakstal w garazu to mial ciepło i bylo ok.teraz postal u rodzinki przy -20i wszystko zamarzlo to samo moze bylo wczoraj ze lapalo wysoka temp.i nie grzalo w srodku.to byc moze nie bedzie uszczelka tylko zamarzla chlodnica i obyjej nie rozwalilo zaraz wstawiam gdzies auto w cieple miejsce i zobacze czy nic nigdzie nie cieknie po rozgrzaniu. Myślcie ze to moze byc powód braku grzania i wysokoa temp?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tyle piszą że warto sprawdzać płyn na stopień zużycia (temperaturę zamarzania - gdzieś jest nawet na forum zapisane że to jest jeden z punktów serwisu startowego przy zakupie) - mechanicy w mojej okolicy sprawdzają to za "free".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak być.I na pewno do sprawdzenia pompa wody o której pisałem że na pierwszy ogień to powinno się zrobić.Jeśli chwyciło dobrze to wirnik może mieć łopatki połamane ew. obrócił się na ośce pompy.

Edytowane przez BENY72

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc dziś rano po nocowaniu Viki w garażu przy grzejniku,wszystko jak ręką odjal, ciepło środku po 5km temperatura jak wg tego co czytałem w vectre jest 83stopnie.wróciłem, do domu ponad 100km wszystko w normie temp na stałym poziomie. Płyn wymieniony przepuszcżony środek do czyszczenia chłodnic Preston i zalany płyn k2,jedno co mnie martwi to że nowego płynu weslko ok 3,5litra zlane też tyle było przelałem jeszcze czysta woda przedmuchalem sprężarka i dziwne że nie zeszło tyle ile pisze książka 7,4l. Mam nadzieję że będzie ok

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności