Skocz do zawartości

dioda filtra czastek stałych


Gość tomula76

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem po diagnostyce, stwierdzili, że trzeba wymienić czujnik temp. spalin. Filtr wg nich jest dobry, reszta też, wyraziłem swoje zaniepokojenie, bo obawiam się, że problem nie zginie, ale zarzekali się że na pewno ten czujnik jest przyczyną. Oby.

 

PS. fajnie topi się lód jak się w miejscu wypala dpf...:) można dziurę w asfalcie zrobić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Majczel86

Witajcie, jestem zdruzgotany, ponowna wizyta w serwisie i ich diagnoza: do wymiany czujnik temperatury spalin (wcześniej wymienili styki tego czujnika). Zwątpiłem, ale zapewniali że na 100 % to jest przyczyna częstego wypalania, zapewnili mnie że filtr dpf jest dobry. Uwierzyłem, zaufałem. Auto odebrałem. Oczywiście trzeba było znowu wymienić olej, ostatnio wymieniałem 2 miesiące temu. Jak je odpaliłem zaczęło się wypalanie dpf... Poleciałem z mordą roztrzęsiony, oni, że trzeba zobaczyć co będzie dalej, że to jest dopiero prawidłowe wypalanie dpf. Mówię ok, jeździłem ostro, max 3 bieg, obroty nie schodzą poniżej 2000. W trakcie 70 km wypalanie 3 krotne. Olej 91% żywotność...Zadzwoniłem, chcą znowu diagnozowac ale chyba już im nie ufam, cała zabawa kosztowała mnie już 1800 zł. Za te pieniądze mógłbym spokojnie zregenerować ten z#eb@#ny filtr. Nie wiem co robić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Majczel86

Sprawa się wyjaśniła:)

 

Pojechałem do innego serwisu - znaleźli usterkę - problem z EGR - jakiś zawór był cały czas otwarty od sadzy, nie zamykał się (chłodniczka EGR?? coś takiego) i przez to filtr dpf w krótkim czasie się zapychał. Naprawa tania, problemu nie ma:)...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam identycznie tylko w silniku Z1,9 DTL. Ale od początku. Zaczęło się od tego, ze moją asterką zaczął jeździć syn. ( kupiłem astrę k 1,7 ) Zaczęła mu się wypalać 3-4 razy pod rząd. Potem spokój na ok.600-700 km. Ostatnio przejechał 900km od ostatniego wypalania i się zaczeło. Wypalanie 5 razy po ok. 20 km. Podłączam op-coma , nasycenie 124 % regeneracja 0 od ostatniego wypalania 5 km. Zaaplikowałem wypalanie serwisowe , kupa dymu ( wiem, silnik dostaje w d..ę ) i jazda w trasę. Po ok. 2 0 km wypalanie normalne, obroty powyżej blisko 3 tys. Wypalał się 20 km. Podłączyłem op-coma i zonk. Nasycenie filtra 128%, proces regeneracji 0% , od ostatniego wypalania 6 km. Cały czas mruga kontrolka świec żarowych. Wygląda na to, że mimo wypalanie filtr zostaje pełny, nie można go przedmuchać. Może szwankować czujnik? Może EGR? Aczkolwiek gdyby to był EGR to po wypaleniu poziom nasycenia powinien spaść. Wartości ciśnienia oscylują od -2 do 4 jak się zwiększy obroty. Błędów żadnych nie ma. Od czego zacząć by asterka odżyła ( moc jest , jeździ prawidłowo ) Mam ją 10 lat i był spokój, przebieg 265k km.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wężyki jakby były nieszczelne to by wywaliło błąd. Taki temat już przerabiałem dwa razy. Raz uwalony był przy grodzi a drugi raz  mała eska tuż przy DPF-ie. W każdym z tych przypadków był błąd i auto z kluczykiem. Pisałem, że wartości różnicy ciśnienia zmieniają się w zakresie -2 do 4 przy wysokich obrotach.  Czujnika przy DPF nie sprawdzałem. Przymierzam się do jego odkręcenia w sobotę. Zamierzam wtrysnąć tam preparat do czyszczenie DPF.

Podczas wypalania serwisowego temperatura jednego z czujników wynosiła 430 stopni a za DPF 380 stopni. Nie wiem jakie wartosci powinny być.

Edytowane przez tadekfo
uzupełnienie posta

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jestem po zabawie z DPF. Na pierwszy rzut poszedł EGR. Wykręciłem, sprawdziłem szczelność i eureka. Zawór przepuszcza. Część elektryczna ok. Miałem stary EGR w garażu , zacinała się ośka części elektrycznej ( wcześniej ją wyczyściłem i zawór sprawny czekał na swój drugi żywot ) porównałem działanie i stary zawór nie puszczał. Zamieniłem częś mechaniczną i zamontowałem. Przy okazji sprawdziłem przewody  od DPF do czujnika różnicy ciśnień. Przewody OK. Jak są nieszczelne wywala BŁĄD. Przy DPF wykręciłem czujnik temperatury i zaaplikowałem środek do czyszczenia DPF. Następnie trasa. Obroty dość wysokie ok.3k obrotów. Po ok. 25km zaczął się proces wypalania. Dojechałem do obwodnicy 3miasto i gazu. 4 -5 bieg 140km/h i tak trzymam. Wypalał się 20 km. Po skończeniu procesu wypalania zgasła kontrolka świec żarowych. Przypominam, że nasycenie DPF miałem na poziomie 128%. Po powrocie podpiołem opkoma i sprawdziłem nasycenie DPF. Było na poziomie 50%. Ulga. Wcześniej przy nasyceniu 124% i po wypalaniu wzrosło do 128%, czyli wypalanie było iluzoryczne.. Nie wiem co pomogło. Skłaniam się do nieszczelności EGR-a, choć błędów nie było.. Całość kosztowała mnie 100zł olej i fitr ora 35zł środek do czyszczenia DPF-a. 

Wniosek.

Jak komuś wypala się DPF kilka razy w krótkich odstępach to proszę o zainteresowanie się sprawnością zaworu EGR.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasada jest taka: nic się nie leje na DPF, do DPF i przed DPF czy układ dolotowy. Tam już dość dostaje ognia i paliwa. 

Owszem układ musi być szczelny czy to wężyki czy EGR to musi to pracować odpowiednio. Skoro był nieszczelny to znaczy że turbo też pompowało w wydech. Dlatego lepiej nie mieć wcale egr. Wolę wykastrować egr jak DPF. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wesol napisał:
4 godziny temu, wesol napisał:

Wolę wykastrować egr jak DPF.

 

Życzę Ci jak najlepiej, ale nie daj boże wyjedziesz na wakacje i np. w Austrii dupnie Cię Policja, sprawdzi stan DPF-a i papa. Auto na lawetę i niezła kara. Sam byłem świadkiem jak zatrzymali mondeo za nadmierne kopcenie. Co było dalej nie wiem. Pewnie nie do śmiechu. Jeszcze trochę i w Polsce zabiorą się za tyłek tym wszystkim co pozbyli się DPF--a. Co zrobisz jak swoją furę sprzedaż z wyciętym DPF a nowy właściciel przyjdzie do Ciebie z reklamacją ? Każe Ci wstawić DPF a może co gorsza pójdzie do odpowiednich służb? Rozumiem, ze DPF jest upierdliwy. Ja przejechałem dotychczas na swoim 250k km. i było ok. Dopiero jak syn przejął asterkę pojawiły się drobne kłopoty, ale to nie powód by kastrować DPF-a i pozbywać się homologacji na samochód.

 

 

Tadek źle cytujesz.

Poprawiłem

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności