Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam astre H 1.6 Twinport . Od pewnego czasu mam pewien problem a mianowicie po załączeniu zapłonu (stacyjki ) zapalają się wszystkie kontrolki ( słychac również pompke paliwa ) do tego momentu jest wszystko ok. gdy przekręcam stacyjkę dalej na start nic się nie dzieje a wskaznik paliwa opada gwałtownie na 0 . Czasami miga tez kontrolka ABS i trakcji - rozrusznik nie kręci . Po ponownemu wyłączeniu i włączeniu stacyjki pompy juz nie słychac a rozrusznik dalej milczy . Po któryms powtórzeniu rozrusznik pompa pracuje i rozrusznik kręci ale tylko 2-3 sekundy . Po kilkunastu próbach włączania i wyłączani stacyjki rozrusznik normalnie kręci i samochód odpala . Dodam jeszcze ze czasem zawiesza sie przepustnica ( tyka ) ale patrzyłem na nią i jest wszysko ok i mam wrażenie ze cos piszczy ale nie zawsze .

Moje podejrzenia

fiksuje komputer lub stacyjka

napewno jest to problem z elektryką .

Moze miał ktoś podobną sytuacje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może być kostka stacyjki do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzieki za odpowiedz , tez mysle nad wymianą kostki , narazie jezdze po mechanikach i próbujemy wystawic diagnoze ale jest wiele opcji , dodam jeszcze ze cos tyka w pompie ABS , a to co czasem piszczy to komputer , jest jeszcze opcji imobilajzera ale nie mam drugiego kluczyka zeby to sprawdzic i wykluczyc . Wygląda na to ze gdzies ma jakies zwarcie (spadek napięcia ) i wszystko wariuje .

Jak naprawie to napisze co i jak ale to bedzie długa droga . Moze jeszcze macie jakies pomysły !!!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na pewno warto odczytać błędy.To może nakierować na usterkę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi