Skocz do zawartości

Kilka pytań o przewody,uszczelniacze,tarcze...


Rekomendowane odpowiedzi

Czołem.

 

Jakiej długości są z przodu elastyczne przewody hamulcowe?Muszę oba wymienić,bo się z jakiegoś powodu przetarły już częściowo...

 

Muszę kupić uszczelniacze półosi prawy i lewy przy skrzyni biegów... poratujcie jakimiś symbolami...

 

Powiedziano mi ,że muszę wymienić łożyska górne amortyzatorów z przodu.Muszę wymienić całe poduszki,czy same łożyska wymienią?

Pytam,bo znalazłem takie coś: http://allegro.pl/opel-sintra-lozysko-amortyzatora-oryginalne-gm-i5689578184.html

Muszę też wymienić przednie sprężyny.Co polecicie?na alledrogo są monroe : http://allegro.pl/sprezyny-sprezyna-opel-sintra-przod-i6674178061.html

Czy w tym przypadku koniecznością jest od razu wymienić amory z przodu?

 

Z tyłu trzeba wymienić klocki i tarcze.... w sintrach mamy różne systemy hamulcowe,czy tylko akebono?Bo nie wiem jakie wymiary tarcz i klocków.... zbaraniałem szukając,bo są różne wymiary :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewody z przodu według jednych źródeł 405 mm a innych 420mm

Po tych numerach możesz szukać

OPEL: 22163427, 22163428, pierwszy lewy drugi prawy.

albo odwrotnie :niepewny:

 

 

 

 

Muszę kupić uszczelniacze półosi prawy i lewy przy skrzyni biegów... poratujcie jakimiś symbolami...

pozycja 9 http://ecat24.com/opel/catalog/part/1/35/321/371/3649/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie.Jutro po pracy wracam do tematu...


Rafale-jak te poduszki z łożyskami? Dają radę? Co to producent jest?


Nie można wymienić samych łożysk?Te oryginalne GM... co dałem sznurek do nich....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co jak tam masz cały komplet do góry.

Może i by wystarczyły same łożyska - ale jak się okaże że poduchy też wybite - to i tak komplet byś musiał kupić, bo wychodzi taniej.

A odnośnie tego kompletu co Jacek polecał - dość dobrze wyglądają i dobra cena (wykonanie, wygląd itp.). zawsze można trochę smaru do łożyska dołożyć, a masz całą kompletną górę do mcpersona.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co jak tam masz cały komplet do góry.

Może i by wystarczyły same łożyska - ale jak się okaże że poduchy też wybite - to i tak komplet byś musiał kupić, bo wychodzi taniej.

A odnośnie tego kompletu co Jacek polecał - dość dobrze wyglądają i dobra cena (wykonanie, wygląd itp.). zawsze można trochę smaru do łożyska dołożyć, a masz całą kompletną górę do mcpersona.

No masz rację ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

zawsze można trochę smaru do łożyska dołożyć

Ciekawe jak ? : SMILE :

Można same łożyska wymienić jeśli nie ma objawów uszkodzonych poduszek. U mnie jena poduszka przeżyła dwa łożyska.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacper te łożyska są rozbieralne, bardzo proste - 2 szalki metalowe zatopione w miękkim plastiku i mnóstwo małych kulek. Nie są jakieś bardzo dokładne mają tylko przenosić obciążenie i ułatwiać kręcenie mcpersonem. Nowe mają tylko odrobinę smaru (o ile tą oleistą papkę można nazwać smarem). Uszczelnione są jak gdyby silikonowym pierścieniem wtopionym w plastik..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam kolegów od tygodnia mam problem z wyciekiem płynu spod uszczelniacza pompy wspomagania leje się na pasek i niesie po wszystkim moje pytanie czy ktoś wymiar szczegółowy lub nr uszczelniacza do pompy wspomagania opel sintra 3,0 1998 pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności