Skocz do zawartości

popychacze czy coś innego?


Gość Av3nida

Rekomendowane odpowiedzi

jednak ciśnienie oleju jest okey:

z tym olejem spróbuje jak piszesz - jak coś się zadzieje będę Was informował

A na chwilę obecną: wieczorem będę miał więcej info.

 

Wyczytałem w necie i tu na forum, że dla tego silnika norma pobierania oleju to około 1l na 1000km - prawda to?

Bo z tego co ja zauważyłem przez około 5tysięcy dolałem 1.5l...

Edytowane przez Av3nida

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

 

 

możliwe, że czegoś nie zauważyłem ma niby 273k przejechane a z ilu cofnięte?? Tego nie wiem. Ja sam jeżdżę na tym oleju(mineralnym) od czerwca 2013r

 

Brawo ty :drunk: Do tego silnika leje sie tylko pólsyntetyk....Możesz być dumny z zajechania silnika :gwizd:

Ja latałem na pólsyntetyku i silnik po przejechaniu 440 ts km poszedł na dawcę do drugiej omegi.....

 

To co na filmiku , to najprawdopodobniej zawieszający się zawór . przy tych temperaturach wszystko wychodzi na jaw /olej mnieralny... :-D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty chciałeś remont głowicy robić.

Jakoś kiepsko z mechami skoro łapią za klucze zanim dokładnie nie posprawdzają.

A teraz jeszcze jedna rada - sprawdź czy nie wyrwali szpilek z głowicy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vertix - a słyszałeś na własne uszy we własnym silniku jak się zachowuje nieszczelny kolektor?

 

 

Popuść nakrętki od kolektora i się przekonasz jaki to dźwięk i po jakim czasie się uspokaja.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszczelka była przepalona w 2 miejscach, została wymieniona i po hałasie nie ma śladu.

przy naprawie jedynie osłona kolektora ucierpiała i muszę załatwić nową : )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do oliwy,to jak najszybciej wywalić chłam i zalać 10W40, zamiast płukanki można wlać tańszego 10W zrobić 1000km i wlać docelowy. Osobiście wybierałbym spośród trzech Valvoline, Motul, lub L&M. Silnik z hydro popychaczami nie ma prawa dobrze pracować zwłaszcza przy niskich temperaturach i już nie chodzi o zapychanie kanałów olejowych,ale samo odpalenie silnika przy -10 jest zabójcze ,bo zanim zaciągnie oliwę 15W do góry to motor biega na sucho. Przejść na 10W40 można bez najmniejszego problemu i nie będzie brał więcej oliwy niż bierze teraz, będzie za to ciszej chodził ogólnie będzie mu lżej. Film olejowy w 10W40 jest dużo lepszy i nie zrywa się podczas pracy silnika. Same + takiej zmiany,a - brak. Jeśli chodzi o ceny to Valvoline jest z tych trzech najtańszy (sam go leję) i mam dobry sklep wysyłkowy jeśli chcesz. Pamiętaj też o filtrach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Vertix - a słyszałeś na własne uszy we własnym silniku jak się zachowuje nieszczelny kolektor?

 

Jak Boga kocham , omege miałem 4,5 roku , a z wyrwanymi szpilkami (przedmuchem kolektora ) przejeździłem 3 lata..........

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeśli chodzi o ceny to Valvoline jest z tych trzech najtańszy (sam go leję) i mam dobry sklep wysyłkowy

 

To cie oszukują . Ja lałem do kadetta valvoline max lifa i placiłem ponad 20 zeta za litr....

Do omegi (całe jej życie - ok 180 ts km ) lałem dedykowany przez opla genuine i za 5 litrów płaciłem jedyne 65 zeta......

Teraz trochę poszedł w góre i chyba kosztuje 75....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności